يکشنبه ٢٨ مهر ١٣٩٨

  

 
ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|نقشه سايت|Español
Title
iran
1
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   

جشن بزرگ ایرانیان مقیم مادرید در نیمه شعبان  

 

 

   در شب میلادفرخنده منجی بشریت وگسترنده عدالت جهانی، حضرت ولی عصر (عج) مراسم جشن با شکوهی با حضورگسترده هموطنان مقیم ،در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در مادرید برگزار گردید..

دراین مراسم که با تلاوت قرآن مجید آغاز گردید، آقای اکرمی کاردارسفارت ایران با تبریک  این عید بزرگ و خیرمقدم به هموطنان مقیم ، سخنانی در ارتباط با شرایط عصر غیبت و منتظران واقعی واعتقاد به منجی در سایر ادیان ایراد کردو گفت در تمام ادیان آمدن منجی مورد تاکید قرار گرفته است. وی با استناد به احادیث اسلامی گفت اگر یک روز به پایان عمر زمین مانده باشد حجت خدا ظهور وزمین را پر از عدل و داد  خواهد کرد.

سپس گروه موسیقی پرسپولیس متشکل از هنرمندان ایرانی مقیم اسپانیا به اجرای برنامه پرداختند .مولودی خوانی در وصف حضرت حجت (ع) که توسط آقای نساجی از دیگر قسمت های این جشن معنوی وشاد بود .

   در ادامه پورپزشک سرپرست رایزنی فرهنگی ایران طی سخنانی ضمن تبریک میلاد مبارک منجی بشریت گفت:

اصل انتظار ، فرج وظهور منجی از حساس ترین بحث های اعتقادی شیعه ومذاهب وادیان دیگر است.

وی با  طرح مواضع ودیدگاههای موجود در خصوص اصل انتظار با اشاره به برخی ابهامات وشبهات رایج به تحلیل فلسفه مهدویت و اصل انتظار پرداخت .وی ایراد برخی از روشنفکران غیر مذهبی را که ادعا می کنند طول عمر چندصد ساله وچند هزار ساله مخالف منطق علم وطبیعت است را  غیرعلمی خواند وگفت:  علم حد وعدد مشخصی را برای عمر طبیعی انسان معین نکرده است واگر چنین کند رفتاری غیرعلمی کرده است .

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: مسئله اساسی این است که ببینیم از لحاظ تاریخی ، اجتماعی ، سیاسی وفکری، اعتقادبه منجی چه نتیجه وپیامدی دارد.

اگر قرار باشد که اعتقاد به اصل  انتظار در جهان بینی  ،رفتار و سرنوشت ما اثر نداشته باشد واعتقاد نداشتن به آن هم تفاوتی نکند باید در نوع شناخت وبرداشت خود شک کنیم نه درآن اصل اعتقادی .

 وی افزود: در اعتقادات اسلامی معتقدیم که خداوند پیامبرانی را برای هدایت بشر وبرپایی قسط وعدالت برانگیخته ، کتاب هایی را نازل کرده  و وعده حکومت جهانی عدل وقسط را داده است . اما می بینیم که میان واقعیت حاکم وحقیقت نجات بخش فاصله زیادی وجود دارد . پس آیا باید همه این حقیقت ها را انکار کرد یا به  تحقق این وعده که تخلف ناپذیر وقطعی است ایمان داشت؟ وی نتیجه گرفت انتظار یک ضربه علیه واقعیت باطل حاکم برجهان است و معنای آن ایمان به پیروزی قطعی حقیقت است پورپزشک گفت :در مکتب تشیع، انتظار نتیجه وحاصل دوچیز است یکی واقعیت حاکم که باطل است ودیگری حقیقت نجات بخش که باید محقق شود وانسانی  که به این اصل معتقد است خود را تسلیم وضع موجود نمی کند ، شرایط موجود جهان را نمی پذیرد و همواره آماده ومهیای ظهور منجی است وبرای آن تلاش می کند  .

برپایی نماز جماعت مغرب وعشا  همزمان با اذان مغرب، حال وهوای معنوی خاصی را به برنامه جشن بخشید . با اقامه نماز ، بخش دوم برنامه با دعای فرج ، برگزاری مسابقه واهدای جوایز دنبال شد .

این جشن با شکوه با ضیافت شام وگفتگوی صمیمانه شرکت کنندگان پایان پذیرفت.

 

                                      رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در اسپانیا

                                        26 تیرماه 90 برابر با 17جولای 2011

 

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پرچم مقدس ایران

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سازمان فرهنگ و ارتباطات

شورای عالی ایرانیان خارج از کشور

امور فرهنگی ایرانیان خارج از کشور

مجله دنیای ایرانی

گسترش زبان فارسی

آموزش زبان فارسی ویژه کودکان

سايت آموزش زبان فارسي

شبکه جهانی جام جم

شبکه بین المللی تلویزیونی آی فیلم

رادیو ایران

میراث فرهنگی ایران

پیک دوستی
vote
این وب سایت در اطلاع رسانی برنامه های رایزنی چه اندلزه مفید است؟

خیلی زیاد (39%)

70

زیاد (17%)

30

کم (44%)

79


تعداد کل اراء :(179)
UsersStats
Visitorsofpage: 3479
Visitorsofday : 89
Visitorsofpage : 2275331
Onlinevisitors : 2
PageLoad : 0.9219