يکشنبه ٢٨ مهر ١٣٩٨

  

 
ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|نقشه سايت|Español
Title
iran
سي و سه پل - اصفهان
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   

 

با حضور گسترده هموطنان مقیم مادرید:

بزرگداشت ولادت حضرت فاطمه (س) وروز زن وگرامیداشت یاد امام خمینی (ره)

شنبه 15 خرداد 89 برابر با 5 ژوئن 2010 سالن بنیاد صلح شاهد حضور گسترده هموطنان مقیم مادرید و حومه آن به منظور شرکت در مراسم بزرگداشت ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) وروز مادر وهمچنین گرامیداشت یاد وخاطره حضرت امام خمینی (ره) بود.
در این مراسم که به اهتمام رایزنی فرهنگی وبا همکاری سفارت کشورمان ومشارکت هموطنان مقیم برگزار گردید، بیش از 150 نفر از ایرانیان مقیم وشماری از اسپانیولی های حاضر شاهد برنامه های فرهنگی ومعنوی از جمله نمایش فیلم کوتاه عروج ملکوتی امام راحل وهمچنین نمایش فیلم سینمایی مریم مقدس بودند.
در این مراسم آقای صفاری سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا طی سخنانی به تشريح ويژگي هاي شخصيت فاطمه زهرا (س) و آثار نهضت امام خميني (ره) در تحولات و معادلات جهان معاصر پرداخت.
سفير ايران در مادريد با اشاره به آيات و احاديث و اسامي و کنيه هاي حضرت فاطمه (س) گفت: ولادت حضرت براساس حکم خداوند، توسط جبرئيل به پيامبر گرامي(ص) نازل شد که نشانگر نگاه آسماني است که از بدو تولد به آن حضرت وجود داشته است.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) ضمن تشريح تحولاتي که در پي پيروزي انقلاب اسلامي به رهبري امام به وقوع پيوست گفت: انقلاب اسلامي تحولات عميقي در ايران ايجاد کرد و نظام سياسي کشور را تغيير داد و جمهوري اسلامي را به عنوان يک نظام سياسي جديد مبتني بر شريعت اسلامي و در واقع نوعي از مردم سالاري ديني مطرح کرد.
وي با اشاره به تاريخچه زندگي امام خميني (ره) و مبارزات آن حضرت و قيام 15 خرداد تاکيد کرد: اولين ارمغان انقلاب اسلامي براي ايران، استقلال سياسي بود که نعمت بسيار ارزشمند و والايي است، زيرا در واقع معادلات نظام سلطه در مورد ايران را برهم ريخت. صفاري خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامي در واقع نظام سياسي بين المللي را که منبعث از توافق قدرتهاي پيروز بعد از جنگ جهاني دوم بود به هم ريخت و ناعادلانه بودن آن را به چالش کشيدکه همین امر موجب مخالفت با این انقلاب است.
صفاري همچنين ضمن اعلام آمادگي سفارت جمهوري اسلامي ايران براي کمک به حل مشکلات و مسائل ايرانيان مقيم اسپانياگفت: سفارت جمهوري اسلامي ايران بنا دارد با کمک شوراي امور ايرانيان خارج از کشور، مرکزي فرهنگي در اسپانيا ايجاد کند تا ايرانيان مقيم بتوانند توانمندي هاي خود را بيش از پيش ابراز کنند.
در اين مراسم خانم دکتر "مينا هاشمي" پزشک ايراني مقيم ومدرس کلاس های زبان فارسی رایزنی نیزطي سخناني در خصوص برابري حقوق اجتماعي زن و مرد در اسلام اظهارداشت: از1400سال پیش که پيامبر گرامي اسلام (ص) و بنيانگذار حقوق زن کلمه حق را در مورد زنان نيز بکار برد، پايه هاي ايده هاي جاهليت مردسالاري فروريخت .
وي با بيان اينکه در قرآن به کرات کلمه مونث بطور همپا و بلافاصله پس از کلمه مذکر ذکر شده است تصريح کرد که اين اين امر بيانگر برابري اجتماعي زن و مرد، نقش فعال زن و ارزش نهادن به مقام زن است.
وي با تاکيد برلزوم نشر فرهنگ اسلامي برابري زن و مرد تصريح کرد: اين فرهنگ بايد در تمام اقشار و نقاط ايران و در تمام سطوح تحصيلي و از زماني که فرزندان وارد محيط آموزشي مي شوند، به آنان آموخته شود.
خانم هاشمی در پایان سخنانش با اشاره به اهمیت آموزش زبان فارسی به فرزندان ایرانی با اشاره به دائر بودن کلاس ها در سطوح مختلف سنی ، از رایزنی فرهنگی به خاطر اهتمام به این برنامه ودائرکردن این کلاس ها قدردانی واستقبال خانواده ها از این کلاس ها را ستود.
در ادامه این مراسم فیلم مریم مقدس با زیرنویس اسپانیولی به نمایش در آمد که با استقبال فراوان ایرانیان واسپانیایی های حاضر روبرو گردید.
اهدای هدایای یادبود از سوی رایزنی فرهنگی به تمامی بانوان شرکت کننده از دیگر برنامه های بزرگداشت ولادت حضرت فاطمه (س) وارج نهادن به مقام والای زن ومادر بود .

رایزنی فرهنگی سفارت ج.ا.ایران در اسپانیا
6 ژوئن2010 برابر با 16 خرداد 89

 

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پرچم مقدس ایران

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سازمان فرهنگ و ارتباطات

شورای عالی ایرانیان خارج از کشور

امور فرهنگی ایرانیان خارج از کشور

مجله دنیای ایرانی

گسترش زبان فارسی

آموزش زبان فارسی ویژه کودکان

سايت آموزش زبان فارسي

شبکه جهانی جام جم

شبکه بین المللی تلویزیونی آی فیلم

رادیو ایران

میراث فرهنگی ایران

پیک دوستی
vote
این وب سایت در اطلاع رسانی برنامه های رایزنی چه اندلزه مفید است؟

خیلی زیاد (39%)

70

زیاد (17%)

30

کم (44%)

79


تعداد کل اراء :(179)
UsersStats
Visitorsofpage: 3790
Visitorsofday : 102
Visitorsofpage : 2275344
Onlinevisitors : 1
PageLoad : 0.6719