يکشنبه ٢٨ مهر ١٣٩٨

  

 
ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|نقشه سايت|Español
Title
iran
تخت جمشید
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   

برگزاری مراسم جشن نوروز سال 1389 در مادرید


همزمان با فرا رسیدن سال نو و آغاز بهار طبیعت مراسم جشنی روز یکشنبه اول فروردین 1389 برابر با 21 مارس 2010 در یکی ار سالن های بزرگ شهر مادرید( COLEGIO CALASANCIO ) با حضور شماری از ایرانیان مقیم، اسپانیایی های علاقمند ، تعدادی از دیپلماتهای خارجی و سفرای کشورهای آذربایجان و قزاقستان برگزار گردید. در آغاز این مراسم که اجرای آنرا خانم پوریامین مجری شبکه جهانی جام جم بر عهده داشت، سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و سرود ملی اسپانیا نواخته شد. سپس کلیپ زیبایی در مورد نوروز و سنتهای نوروزی به نمایش در آمد.
در ادامه آقای کارشناس سرپرست سفارت ج.ا.ایران طی سخنان کوتاهی سال نو را به هموطنان مقیم و همچنین سفرای کشورهای نامبرده و علاقمندان به فرهنگ ایران تبریک گفت و با اشاره به تصویب قطعنامه سازمان ملل و اعلام نوروز به عنوان میراث بشری این اقدام را فرصت مناسبی برای معرفی این سنت کهن و زیبا دانست.
برپایی نمایشگاه آثار هنری و اجرای کنسرت موسیقی هنرمندان ایرانی مقیم مادرید، اجرای برنامه های نمایشی و سرگرمی توسط هنرمندان اسپانیایی، اجرای سرود «فرزندان ایران» توسط کودکان ایرانی کلاسهای زبان فارسی رایزنی، برگزاری مسابقه برای شرکت کنندگان اسپانیایی و ایرانی و اهدای جوایز به برندگان و همچنین اهدای جایزه به برنده بهترین و زیباترین سبزه هفت سین از جمله برنامه های دیگر این مراسم بود.
سرپرست رایزنی فرهنگی در این مراسم با تبریک سال نو با اشاره به راهبردها و اهداف اصلی فعالیتهای فرهنگی رایزنی، ارتباط مردمی را از جمله سیاست های رایزنی معرفی نمود. ظرفیت های فرهنگی میان دو کشور ایران و اسپانیا را بسیاربالا وفوق العاده دانست .وی همچنین نقش ایرانیان مقیم اسپانیا را در توسعه مناسبات فرهنگی ومعرفی سرزمین وتمدن ایرانی یادآور شد. پورپزشک با اشاره به تشکیل کلاسهای زبان فارسی برای فرزندان ایرانیان از سوی رایزنی ، بر اهمیت آموزش زبان فارسی تاکید نمود.
در این برنامه کتابچه ای با عنوان" نوروز میراث معنوی بشر" به زبان اسپانیولی که از سوی رایزنی فرهنگی منتشر شده بود به شرکت کنندگان اهدا گردید.
رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در اسپانیا
3فروردین 1389 برابر با 23 مارس 2010

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پرچم مقدس ایران

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سازمان فرهنگ و ارتباطات

شورای عالی ایرانیان خارج از کشور

امور فرهنگی ایرانیان خارج از کشور

مجله دنیای ایرانی

گسترش زبان فارسی

آموزش زبان فارسی ویژه کودکان

سايت آموزش زبان فارسي

شبکه جهانی جام جم

شبکه بین المللی تلویزیونی آی فیلم

رادیو ایران

میراث فرهنگی ایران

پیک دوستی
vote
این وب سایت در اطلاع رسانی برنامه های رایزنی چه اندلزه مفید است؟

خیلی زیاد (39%)

70

زیاد (17%)

30

کم (44%)

79


تعداد کل اراء :(179)
UsersStats
Visitorsofpage: 3432
Visitorsofday : 50
Visitorsofpage : 2275292
Onlinevisitors : 7
PageLoad : 0.9687