چهارشنبه ٢٤ مهر ١٣٩٨

  

 
ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|نقشه سايت|Español
Title
iran
5
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

گزارش نمایشگاه هنری سالانه آرکو در مادرید

 

آرکو (ARCO) یا نمایشگاه بین المللی هنر معاصر مادرید یکی از بزرگترین نمایشگاه های جهانی در حوزه هنرهای تجسمی است. این نمایشگاه را موسسه IFEMA یا سازمان نمایشگاه های اسپانیا برگزار می کند و هر سال در ماه فوریه (اواخر بهمن و اواسط اسفند) در مادرید برگزار می شود.

نمایشگاه آرکو در سال 1982 برگزار شد. ایده اولیه برگزاری آن ایجاد یک گالری هنری بزرگ بود تا در آن مجموعه ای از آثار هنری تاریخی و نیز آثار پیشرو و تازه ترین جریان های هنری در کنار هم جمع آوری و به نمایش گذاشته شوند. این دوره را خانم خوانا د آیسپورو که صاحب گالری در مادرید بود برگزار کرد. حدود 264 هنرمند از 14 کشور جهان با دعوت او به مادرید آمدند و در این نمایشگاه شرکت کردند. خانم آیسپورو چهار سال برگزار کننده این نمایشگاه بود تا اینکه این رخداد تبدیل به یکی از چند رخداد هنری مهم اروپا و آمریکای لاتین گردید. از این سال به بعد بود که برگزاری نمایشگاه بر عهده سازمان نمایشگاه های اسپانیا افتاد که آن را در محل دائمی اش واقع در بلوار کاستیانا (هنوز این سازما به مکان فعلی آن بیرون از مادرید منتقل نشده بود) برگزار می کرد. نمایشگاهی که آن را موندریان طراحی کرده بود.

امسال سی و هفتمین دوره نمایشگاه آرکو در مادرید برگزار می شود. در این نمایشگاه 211 گالری از 29 کشور جهان شرکت کرده اند. از این میان 160 گالری در بخش اصلی نمایشگاه شرکت کرده اند. این 211 گالری بین پاویون 7 تا 9 نمایشگاه بیم المللی مادرید جانمایی شده اند. بودجه تقریبی نمایشگاه امسال 4.5 میلیون یورو بوده است. هر ساله یک کشور به عنوان میهمان انتخاب می شود و نمایشگاه به آثار هنرمندان آن کشور به شکل ویژه ای می پردازد.کشور میهمان این دوره از نمایشگاه کشور پرو است.

یکی از خبرسازترین موضوعات نمایشگاه امسال، مجموعه ای از 24 عکس با عنوان «فشارهای سیاسی در اسپانای معاصر» بود. در این مجموعه عکس متعلق به سانتیاگو سیرا، تصاویر پیکسل شده ای از رهبران جدایی طلب کاتالونیا از جمله «جونکرز» یا تصویر خشونت پلیس اسپانیا در دستگیری دو جوان در استان ناوارا، صحنه هایی از برخوردها در اتفاقات معروف به پانزده می در سال 2012 و ... دیده می شد.

 

 


١٣:٤٦ - 1397/12/13    /    شماره : ٧٢٤٦٤٨    /    تعداد نمایش : ١٧٢جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پرچم مقدس ایران

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سازمان فرهنگ و ارتباطات

شورای عالی ایرانیان خارج از کشور

امور فرهنگی ایرانیان خارج از کشور

مجله دنیای ایرانی

گسترش زبان فارسی

آموزش زبان فارسی ویژه کودکان

سايت آموزش زبان فارسي

شبکه جهانی جام جم

شبکه بین المللی تلویزیونی آی فیلم

رادیو ایران

میراث فرهنگی ایران

پیک دوستی
vote
این وب سایت در اطلاع رسانی برنامه های رایزنی چه اندلزه مفید است؟

خیلی زیاد (39%)

70

زیاد (17%)

30

کم (44%)

79


تعداد کل اراء :(179)
UsersStats
Visitorsofpage: 645276
Visitorsofday : 37
Visitorsofpage : 2274886
Onlinevisitors : 3
PageLoad : 1.3594