چهارشنبه ٢٤ مهر ١٣٩٨

  

 
ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|نقشه سايت|Español
Title
iran
برج آزادي
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

ملاقات معاون رئیس حمهور با مقامات استانی و مسئولین موزه باستانشناسی آلیکانته

 

به ابتکار رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا  مقامات استانی و مسئولان موزه باستان شناسی شهر آلیکانته در شرق اسپانیا به عنوان میزبان نمایشگاه ایران مهد تمدن ،با حضور  در محل سفارت جمهوری اسلامی در مادرید با علی اصغر مونسان رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ملاقات کردند.

در این ملاقات  که «حسن قشقاوی» سفیر  و علیرضا اسماعیلی رایزن فرهنگی کشورمان در اسپانیا و «سزار آئوگوستو آنسسیو» نماینده فرهنگی دولت محلی آلیکانته نیز حضور داشتند، مونسان ضمن ابراز خرسندی از اقدامات به عمل آمده در جهت برپایی نمایشگاه «ایران مهد تمدن » که موجب شناخت هرچه بیشتر مردم اسپانیا از تاریخ کهن ایران زمین خواهد شد، بر برگزاری هر چه باشکوه تر این نمایشگاه تاکید و‌ خاطر نشان کرد اقدامات رسمی جهت اخذ مجوزهای لازم به منظور برپایی متقابل نمایشگاه آثار تاریخی اسپانیا در ایران نیز در حال انجام است.

در این دیدار همچنین مقرر شد برنامه های جنبی با همکاری رایزنی فرهنگی در حاشیه  نمایشگاه آثار تاریخی ایران در شهر آلیکانته که قرار است در تاریخ 23 اسفند 1397 در این شهر به مدت 5 ماه رسما افتتاح گردد، برگزار شود. برگزاری برنامه مروری بر چهل سال سینمای جمهوری اسلامی ایران از جمله این برنامه ها می باشد که در اردیبهشت ماه 1398 برگزار خواهد شد. مونسان همچنین معرفی موسیقی ایرانی را در نمایشگاه با اعزام گروههایی از سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مورد تاکید قرار دادند.،

مسئولان موزه باستانشناسی آلیکانته نیز در این دیدار تمهیدات و اقدامات صورت پذیرفته جهت آماده کردن سالنهای نمایشگاه و انجام برنامه های فرهنگی شامل نمایش فیلم، اجرای موسیقی و همچنین تبلیغات گسترده از جمله اختصاص یک موج رادیویی جهت معرفی نمایشگاه را تشریح کرده و از  مونسان جهت شرکت در نمایشگاه باستانشناسی ایران مهد تمدن دعوت به عمل آوردند.

مونسان نیز ضمن تشکر از ابتکار مقامات محلی استانی و نیز مسئولان موزه آلیکانته جهت برپایی نمایشگاه گفت که در دوران پر آشوب کنونی در جهان انجام برنامه های فرهنگی و بر پایی نمایشگاه های تاریخی و تمدنی که بازگو کننده هویت بشری است، موجب نزدیکی هر چه بیشتر ملت ها به یکدیگر خواهد شد.

شایان ذکر است در نمایشگاه ایران مهد تمدن ها، تعداد 200 قطعه از آثار تاریخی کشورمان در معرض دید علاقمندان و بازدیدکنندگان قرار خواهد گرفت.

 

 


١٤:١٢ - 1397/11/12    /    شماره : ٧٢٢٧٠٨    /    تعداد نمایش : ٢٠٢جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پرچم مقدس ایران

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سازمان فرهنگ و ارتباطات

شورای عالی ایرانیان خارج از کشور

امور فرهنگی ایرانیان خارج از کشور

مجله دنیای ایرانی

گسترش زبان فارسی

آموزش زبان فارسی ویژه کودکان

سايت آموزش زبان فارسي

شبکه جهانی جام جم

شبکه بین المللی تلویزیونی آی فیلم

رادیو ایران

میراث فرهنگی ایران

پیک دوستی
vote
این وب سایت در اطلاع رسانی برنامه های رایزنی چه اندلزه مفید است؟

خیلی زیاد (39%)

70

زیاد (17%)

30

کم (44%)

79


تعداد کل اراء :(179)
UsersStats
Visitorsofpage: 645314
Visitorsofday : 97
Visitorsofpage : 2274946
Onlinevisitors : 2
PageLoad : 0.9844