چهارشنبه ٢٤ مهر ١٣٩٨

  

 
ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|نقشه سايت|Español
Title
iran
ارگ بم - کرمان
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

معرفی نمایشگاه ایران مهد تمدن در فیتور اسپانیا

 

به ابتکار رایزنی فرهنگی‌ جمهوری اسلامی ایران و موزه باستانشناسی آلیکانته در شرق اسپانیا نمایشگاه ایران مهد تمدن در نمایشگاه بین المللی گردشگری مادرید موسوم به فیتور معرفی‌ شد.

در مراسم این معرفی‌ علیرضا اسماعیلی رایزن فرهنگی‌ ایران، سید علی‌ پاکدامن مدیر کل دیپلماسی عمومی‌ وزارت خارجه، سزار آئوگوستو آسنسیو نماینده فرهنگی‌ استان آلیکانته، خوسه آلبرتو کورتس مدیر عامل بنیاد موزه باستانشناسی‌ آلیکانته و خورخه سولر مدیر نمایشگاه این موزه حضور داشتند.

سید علی‌ پاکدامن در سخنانی برای معرفی‌ این نمایشگاه، اشاره نمود که این نمایشگاه در مورد گذشته ایران، دارای ۱۹۶قطعه بسیار ارزشمند از جمله 20 قطعه طلا است و شامل یک ماکت از کتیبه هایی‌ از سربازان دوره داریوش اول به همراه دو مجسمه واقعی‌ خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه ایران مهد تمدن، از ۱۴ مارس تا ۱ سپتامبر (۲۳ اسفند ۹۷ تا ۱۰ شهریور ۹۸)، در این موزه دایر خواهد بود خاطرنشان ساخت که این نمایشگاه ، مروری از تاریخ ایران از اولین حضور انسان در این منطقه در حدود 300 هزار سال پیش تا اسلامی شدن ایران در قرن هفتم میلادی است.

به گفته پاکدامن، هدف این نمایشگاه، تمایل ایران در معرفی‌ خود به جهان به صورتی‌ بازتر بدون متمرکز کردن تمامی مطالب بر روی پارس ها یا داریوش به عنوان شناخته ترین عنصر جهانی، است .

پاکدامن افزود: این قطعات، برای دومین بار پس از اینکه ایران آنها را قبلا در هلند به نمایش گذاشته، از کشور خارج می‌ شوند و ما ابراز امیدواریم می‌ کنیم که در آینده، قطعاتی از موزه باستانشناسی آلیکانته را بتوانیم در ایران در معرض نمایش بگذاریم.

سزار آئوگوستو آسنسیو نماینده فرهنگی‌ استان آلیکانته نیز طی سخنانی ، ایران را دروازه خاورمیانه و غرب معرفی نموده  و موفقیت بسیار خوبی  را برای نمایشگاه مذکور پیش بینی‌ کرد .

آسنسیو تصریح کرد که آثار نمایشگاه ایران مهد تمدن از کشور هلند به موزه آلیکانته منتقل ودر سه سالن این موزه به نمایش گذاشته خواهد شد.

در ادامه مدیر موزه آلیکانته با نشان دادن تصاویر مختلف به معرفی این نمایشگاه پرداخت.

 

 


١٤:٠٥ - 1397/11/12    /    شماره : ٧٢٢٧٠٧    /    تعداد نمایش : ١٨٥جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پرچم مقدس ایران

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سازمان فرهنگ و ارتباطات

شورای عالی ایرانیان خارج از کشور

امور فرهنگی ایرانیان خارج از کشور

مجله دنیای ایرانی

گسترش زبان فارسی

آموزش زبان فارسی ویژه کودکان

سايت آموزش زبان فارسي

شبکه جهانی جام جم

شبکه بین المللی تلویزیونی آی فیلم

رادیو ایران

میراث فرهنگی ایران

پیک دوستی
vote
این وب سایت در اطلاع رسانی برنامه های رایزنی چه اندلزه مفید است؟

خیلی زیاد (39%)

70

زیاد (17%)

30

کم (44%)

79


تعداد کل اراء :(179)
UsersStats
Visitorsofpage: 645281
Visitorsofday : 47
Visitorsofpage : 2274896
Onlinevisitors : 8
PageLoad : 1.5000