چهارشنبه ٢٤ مهر ١٣٩٨

  

 
ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|نقشه سايت|Español
Title
iran
7
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید پادشاه و ملکه اسپانیا از غرفه ایران در نمایشگاه فیتور

 

 در روز چهارشنبه مورخ 3/11/79 در مراسم افتتاح سی و نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری اسپانیا (فیتور)، فلیپ ششم پادشاه اسپانیا به همراه همسرش ملکه ِلتیسیا از غرفه جمهوری اسلامی ایران بازدید نمود.

در این بازدید که با حضور خانم "آنا پاستور" رئیس کتگره نمایندگان این کشور و دبیرکل سازمان جهانی گردشگری و برخی از مقامات گردشگری انجام پذیرفت، پادشاه اسپانیا در بازدید خود با  علی اصغر مونسان، معاون رئیس جمهورو رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و "حسن قشقاوی" سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا به گفتگویی کوتاه پرداخت. آقای مونسان نیز ضمن خوشامدگویی به پادشاه و تشکر از حضور ایشان و همراهان در غرفه ایران، توضیحات مختصری در خصوص جاذبه های گردشگری ایران ارائه نمود.

در این بازدید گروه موسیقی محلی ایرانی با نواختن موسیقی شادباش ورود از وی و همراهان استقبال نمودند که مورد توجه وی و ملکه لیتیسیا قرار گرفته و در خصوص موسیقی های اجرا شده سوالاتی نمودند که پاسخ داده شد. همچنین یک تخته تابلو فرش منقش به تصویر پادشاه و ملکه از سوی سفیر جمهوری اسلامی ایران به ایشان اهدا گردید.

در این نمایشگاه، 165 کشور جهان جاذبه ها و ظرفیت های گردشگری خود را به متخصصان و شرکت های فعال در این بخش عرضه می کنند.

نمایشگاه فیتور مادرید که تا روز 7 بهمن (27 ژانویه)، دایر خواهد بود، به عنوان یکی از نمایشگاه های اصلی و مهم صنعت گردشگری جهان در مساحتی به وسعت 67 هزار و 500 متر مربع که نسبت به سال گذشته 2.5 درصد افزایش یافته و با حضور 10 هزار و 485 شرکت از 165 کشور جهان برگزار می شود.

ایران نیز ازجمله شرکت کنندگان دراین نمایشگاه است که امسال 31 تور اپراتور، بخشی از ظرفیت ها، امکانات و جاذبه های گردشگری و هنری کشور را به نمایش گذاشت.

ارائه پوستر، کتابچه و نرم افزارهای چند رسانه ای حاوی اطلاعات گردشگری و جاذبه های تاریخی، طبیعی و دیدنی ایران و معرفی صنایع دستی، از جمله برنامه های غرفه ایران در نمایشگاه فیتور است.

بر اساس نخستین پیش بینی‌ های دولت، اسپانیا در سال 2018 میلادی با افزایش یک درصد نسبت به سال گذشته خود، 82 میلیون و 600 هزار نفر گردشگر خارجی جذب کرد که درآمد ارزی آن نزدیک به 90 میلیارد یورو بود که نسبت به سال گذشته خود 3 درصد افزایش داشت.

شایان ذکر اینکه رایزنی فرهنگی علاوه بر همکاری مستمر با کانون اتومبیلرانی و جهانگردی به عنوان مجری سالن ایران ، با چاپ نقشه کشورمان و توزیع و آن در غرفه ایران حضور یافته است.همچنین در سالن ایران با حضور یک خوشنویس ایرانی اسامی بازدیدکنندگان تحریر شده و به ایشان اهداء می شود. در کنار سالن نیز گروه موسیقی محلی اعزامی از سوی سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اجرای موسیقی های نواحی ایران و نمایش لباسهای مناطق کشورمان بر جاذبیت های سالن ایران افزوده اند.

 

آقای مونسان معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری در معیت سفیر و رایزن فرهنگی از کلیه غرفه های سالن ایران بازدید نموده و به مذاکره با تور گردانان و آژانس های شرکت کننده در نمایشگاه پرداختند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


١٣:٠٥ - 1397/11/05    /    شماره : ٧٢٢٣٠٦    /    تعداد نمایش : ٢٠٦جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پرچم مقدس ایران

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سازمان فرهنگ و ارتباطات

شورای عالی ایرانیان خارج از کشور

امور فرهنگی ایرانیان خارج از کشور

مجله دنیای ایرانی

گسترش زبان فارسی

آموزش زبان فارسی ویژه کودکان

سايت آموزش زبان فارسي

شبکه جهانی جام جم

شبکه بین المللی تلویزیونی آی فیلم

رادیو ایران

میراث فرهنگی ایران

پیک دوستی
vote
این وب سایت در اطلاع رسانی برنامه های رایزنی چه اندلزه مفید است؟

خیلی زیاد (39%)

70

زیاد (17%)

30

کم (44%)

79


تعداد کل اراء :(179)
UsersStats
Visitorsofpage: 645308
Visitorsofday : 88
Visitorsofpage : 2274937
Onlinevisitors : 1
PageLoad : 1.1875