چهارشنبه ٢٤ مهر ١٣٩٨

  

 
ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|نقشه سايت|Español
Title
iran
0
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

اتاق مطالعات ایران در دانشگاه سالامانکا اسپانیا گشایش یافت

در مراسم افتتاحیه این اتاق که جمعی از اساتید و دانشجویان دانشگاه سالامانکا نیز حضور داشتند، پروفسور ویسنته گنزالس طی‌ سخنانی با قدردانی از پیگیری های مستمر و تلاش های رایزن فرهنگی در راه اندازی این اتاق، آن را اقدام برجسته و اساسی‌ به دنبال تلاش های چند سال اخیر در آموزش زبان فارسی‌ در این دانشگاه دانست.

وی بیان داشت: اکنون امکان جذب مدرس ایرانی برای کلاس های فارسی میسر و زبان فارسی‌ به عنوان زبان دوم - مثل تمام زبان های مدرن - وارد سیستم آموزشی دانشگاه سالامانکا شده است، راه اندازی این اتاق، نقطه عطف دیگری در گسترش مطالعات ایرانی و آموزش زبان و فرهنگ و تاریخ ایران خواهد بود .

گنزالس با اشاره به ارتباطات و تبادلات با دانشگاه های ایران، عقد تفاهمنامه همکاری با دانشکده زبان های خارجی‌ دانشگاه تهران را از دیگر اقداماتی دانست که در سالهای اخیر موجب افزایش توجه به زبان و فرهنگ فارسی‌ در این دانشگاه شده است.

رئیس دانشکده زبان شناسی‌ افزود :با هماهنگی های انجام شده در آینده نزدیک، تفاهمنامه ای بین این دانشگاه و دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین دانشگاه شیراز نیز منعقد خواهد شد.

همچنین علیرضا اسماعیلی نیز طی‌ سخنانی، ضمن تشکر از معاون بین الملل و رئیس دانشکده زبان شناسی‌ سالامانکا و دیگر مسوولان آن به بیان خلاصه ای از اقدامات انجام شده برای افتتاح و راه اندازی اتاق مطالعات ایران پرداخته و افزود: ایران و اسپانیا، دو تمدن دیرینه با تاریخی کهن هستند که از قرن ها پیش تبادلات فرهنگی‌ با یکدیگر داشتند.

وی با تاکید بر تاثیر میتراییسم بر تمدن اسپانیایی، به حضور اسلام در این منطقه و وجود نمادها و جلوه های فراوان از تمدن و فرهنگ ایران به واسطه این حضور به عنوان نمونه هایی‌ از تبادلات و تاثیرات فرهنگی‌ در این منطقه ، اشاره کرد.

رایزن فرهنگی ایران در اسپانیا افزود، گشایش اتاق مطالعات ایران در دانشگاه سالامانکا که در هشتصدمین سالگرد تاسیس آن قرار داریم، نقطه عطف مهمی‌ در گسترش تبادلات علمی‌ و فرهنگی این دانشگاه با مراکز علمی‌ و فرهنگی‌ و دانشگاهی ایران خواهد بود.

وی اظهار امیدواری کرد این اتاق به عنوان مرکزی مهم و قابل مراجعه برای معرفی‌ فرهنگ و تاریخ ایران اسلامی باشد.

 وی برنامه ریزی و اجرای برنامه های علمی‌ ، فرهنگی‌ و هنری در معرفی‌ فرهنگ و تمدن ایرانی را از جمله اهداف تاسیس اتاق مطالعات ایرانی علاوه بر آموزش زبان فارسی و گسترش مبادلات دانشگاهی در دانشگاه سالامانکا برشمرد .

این اتاق براساس تفاهمنامه ای که بین رایزنی فرهنگی‌ و دانشگاه سالامانکا در مهر ماه سال جاری به امضا رسید، تاسیس شده است.

دانشگاه سالامانکا در غرب اسپانیا، یک دانشگاه دولتی و قدیمی ترین دانشگاه این کشور است و در میان قدیمی‌ ترین دانشگاه های اروپایی در جایگاه سوم قرار دارد.

این دانشگاه در سال 1218 میلادی توسط شاه «آلفونسو نهم» تاسیس شد و اکنون نزدیک به 80 رشته دارد و سالانه بیش از 32 هزار دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند.

شایان ذکر اینکه خبرنگاران نشریات منطقه ای در این مراسم حضور داشته و ضمن تهیه خبر با رایزن فرهنگی نیز مصاحبه نمودند. 


١٣:٥٠ - 1397/09/23    /    شماره : ٧١٩٨٢٦    /    تعداد نمایش : ٢٣١جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پرچم مقدس ایران

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سازمان فرهنگ و ارتباطات

شورای عالی ایرانیان خارج از کشور

امور فرهنگی ایرانیان خارج از کشور

مجله دنیای ایرانی

گسترش زبان فارسی

آموزش زبان فارسی ویژه کودکان

سايت آموزش زبان فارسي

شبکه جهانی جام جم

شبکه بین المللی تلویزیونی آی فیلم

رادیو ایران

میراث فرهنگی ایران

پیک دوستی
vote
این وب سایت در اطلاع رسانی برنامه های رایزنی چه اندلزه مفید است؟

خیلی زیاد (39%)

70

زیاد (17%)

30

کم (44%)

79


تعداد کل اراء :(179)
UsersStats
Visitorsofpage: 645282
Visitorsofday : 50
Visitorsofpage : 2274899
Onlinevisitors : 8
PageLoad : 1.1719