يکشنبه ٢٨ مهر ١٣٩٨

  

 
ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|نقشه سايت|Español
Title
iran
حرم مطهر امام رضا (ع)
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

نصب و رونمایی از مجسمه ابن سینا در دانشگاه آئوتونومای مادرید

به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا  و همکاری سازمان زیباسازی شهر تهران، نیم تنه حکیم ابوعلی سینا در محوطه دانشگاه آئوتونامای مادرید رونمایی شد. طی مراسم رسمی و با حضورپر شکوه مقامات فرهنگی و دانشگاهی دو کشور ایران و اسپانیا، از مجسمه این دانشمند پرآوازه ایرانی پرده برداری شد.

در این مراسم ابوالفضل کاشانی کاردار و علیرضا اسماعیلی رایزن فرهنگی سفارت ج. ا. ایران  در اسپانیا، احمد مسجدجامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران، برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران و  سید مجتبی موسوی معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهرتهران به همراه رافائل گارسه رییس دانشگاه، کارملا کالس، معاون بین الملل و اساتید و دانشجویان دانشگاه آئوتونامای مادرید، ایران شناسان و علاقه مندان به فرهنگ و تمدن ایرانی حضور داشتند.

 در آیین رونمایی، علیرضا اسماعیلی رایزن فرهنگی ایران در اسپانیا، با اشاره به سابقه دیرینه روابط فرهنگی و علمی بین دوکشور ایران و اسپانیا، گفت: ابوعلی سینا به عنوان جهانی ترین دانشمند پرآوازه ایرانی در اروپا در حوزه پزشکی و فلسفه، تاثیرات عمیقی بر متفکران این دوحوزه دراروپا به ویژه در اسپانیا داشته است. رایزن فرهنگی ایران در اسپانیا ادامه داد:  نصب این مجسمه در محوطه دانشگاه آئوتونامای مادرید می تواند نقطه عطفی در گسترش تبادلات علمی و فرهنگی میان دو کشور باشد.

ابوالفضل کاشانی کاردارسفارت ج. ا. ایران نیز ضمن تشکر از همکاریهای دانشگاه تهران، نصب مجسمه دانشمند پر آوازه ایرانی را در دانشگاه معتبر آئوتونومای مادرید، نشانی از همکاریها و ارتباطات خوب فرهنگی و علمی دو طرف دانست.

پروفسور رافائل گارسه رییس دانشگاه آئوتونومای مادرید نیز در این مراسم با ابراز خرسندی از حضور هیات ایرانی در مادرید، معرفی حکیم ابوعلی سینا به عنوان یکی از بزرگترین دانشمندان ایران و جهان را فرصت ارزشمندی دانست و گفت: نصب این نیم تنه می تواند فرصت شناخت مشاهیر ایرانی برای دانشجویان و اساتید و علاقه مندان را فراهم کرده و موجب تعمیق همکاری های بیشتر فرهنگی-دانشگاهی بین دوکشور ایران و اسپانیا شود.

شایان ذکر اینکه نیم تنه برنزی بوعلی سینا که توسط حمید شانس هنرمند مجسمه ساز ایرانی به سفارش سازمان زیباسازی شهر تهران ساخته شده ، از سوی این سازمان در اختیار رایزنی فرهنگی ج.ا. ایران در اسپانیا برای نصب در دانشگاه آئوتونومای مادرید قرار داده شده است.

 

 


١١:٠٠ - 1397/08/03    /    شماره : ٧١٤٧٠٩    /    تعداد نمایش : ٢٣٠جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پرچم مقدس ایران

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سازمان فرهنگ و ارتباطات

شورای عالی ایرانیان خارج از کشور

امور فرهنگی ایرانیان خارج از کشور

مجله دنیای ایرانی

گسترش زبان فارسی

آموزش زبان فارسی ویژه کودکان

سايت آموزش زبان فارسي

شبکه جهانی جام جم

شبکه بین المللی تلویزیونی آی فیلم

رادیو ایران

میراث فرهنگی ایران

پیک دوستی
vote
این وب سایت در اطلاع رسانی برنامه های رایزنی چه اندلزه مفید است؟

خیلی زیاد (39%)

70

زیاد (17%)

30

کم (44%)

79


تعداد کل اراء :(179)
UsersStats
Visitorsofpage: 645428
Visitorsofday : 88
Visitorsofpage : 2275330
Onlinevisitors : 1
PageLoad : 1.0937