جمعه ٢٦ مهر ١٣٩٨

  

 
ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|نقشه سايت|Español
Title
iran
ارگ بم - کرمان
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

کارشناس اسپانیایی: اسرائیل خطری برای خاورمیانه و جهان است

به گزارش ایرنا، در این میزگرد که با عنوان "چرا پناهندگان فلسطینی حق دارند به سرزمین های خود که با خشونت از سوی اسراییل و شهرک نشینان ربوده شده بازگردند ؟" در مرکز فرهنگی‌ "آتنئو" مادرید برگزار شد، نامهای 17 فلسطینی که در طول این اعتراضات به دست رژیم غاصب صهیونیستی به شهادت رسیدند ، خوانده شد. 
گونزالس اسپیلیگو کارمند سابق وزارت امور خارجه اسپانیا، در سخنان خود در این میزگرد همچنین درباره احتمال اینکه جناح های تندروی اسرائیلی‌، بخاطر مخالفت خود با ایران و برنامه هسته ای آن، این رژیم را وادار به آغاز یک جنگ کنند و از این فرصت برای بیرون راندن فلسطینیان بیشتر از سرزمین هایشان استفاده کنند ، هشدار داد.
گونزالس افزود: اگر وضع تغییر نیافت، کشورهایی وجود دارند که باید به فکر تعلیق موقت روابط خود با اسرائیل باشند . 
کارشناس اسپانیایی در بخش دیگری از سخنانش به تکذیب بنیادهای ایدئولوژیکی اسرائیل پرداخت و گفت: بر اساس کتاب عهد عتیق، خداوند سرزمین اسرائیل را به قوم یهود وعده داده است، اما جدا از همه این باورها، متاسفانه این امر توسط گروه های انجیلی مخصوصا در آمریکا به اجرا گذاشته شد که نوشته های کتاب عهد عتیق و وعده های بازسازی اسرائیل را بطور تحت اللفظی یا واژه به واژه انجام می‌ دهند . 
وی ادامه داد: این تفسیر به حمایت سیاسی بی‌ قید و شرط از اسرائیل تبدیل شده و ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بسیار مدیون رای چنین گروههایی است. 
گونزالس گفت: سازمان ملل هیچ اختیاری را برای تصویب تقسیم یک سرزمین تاریخی بدون مشورت با همه فلسطینیان نداشت، اما ایجاد انحرافی شهرکهای یهودی پس از جنگ های گسترده اسرائیل، باعث تضعیف یک کشور احتمالی‌ فلسطین شد . 
به گفته گونزالس "اگر اسرائیل در نهایت سرزمین های بیشتری را مورد تصرف خود قرار دهد، زاد و ولد بیشتر اعراب در این سرزمین ها، ماهیت یهودی این دولت را در خطر خواهد انداخت و در نتیجه اسرایلی‌ ها نمی‌ توانند به آرمان های خود در داشتن یک سرزمین کاملا یهودی دست یابند". 

** فعال حقوق بشر: دولت اشغالگر اسرائیل مانع بازگشت فلسطینیان به سرزمین خود می شود
«دانیل لوباتو» فعال حقوق بشر نیز مفهوم قوم یهود را زیر سوال برد و گفت: لرد بالفور با بیانیه خود، به دنبال دیدگاه منفعتی بریتانیایی خود مبنی بر اینکه یهودیان گریخته از روسیه به انگلیس نروند ، بود . 
لوباتو ادامه داد: همانطور که آمریکایی ها قبلا بسیاری از بومیان این سرزمین را از سرزمین هایشان بیرون کردند، اسرائیل نیز همین کار را با فلسطینی ها انجام می‌ دهد.اسراییلی‌ ها هولوکاست را ابزاری کرده ا‌ند، در حالی‌ که در هولوکاست افراد بسیاری کشته شدند که یهودی نبودند . 
این فعال حقوق بشر با اشاره به اینکه تعداد کل پناهندگان فلسطینی، امروزه به 8 میلیون نفر می‌ رسد، افزود، در اکثر جنگ ها، پناهندگان و آوارگان به سرزمین های خود بازگشتند اما در مورد فلسطین چنین نبوده است زیرا یک دولت اشغالگر، مانع از آن می‌ شود . 
وی با اشاره به قطعنامه 194 سازمان ملل مبنی بر اینکه باید اجازه داد که پناهندگان به خانه های خود بازگردند، گفت که در رابطه با فلسطینیان، معاهدات بین المللی بویژه کنوانسیون در مورد حقوق کودکان، نقض می‌ شود. 
لوباتو گفت: کودکان بدون هیچ تضمینی مورد بازجویی قرار می‌ گیرند و اسنادی را که بطور کافی‌ به زبان آن آشنا نیستند، امضا می‌ کنند. در درون اسرائیل حدود 300 هزار پناهنده داخلی فلسطینی وجود دارند که نمی‌ توانند به سرزمین های اجدادی خود باز گردند . 
در پایان این میزگرد، شرکت کنندگان در بیانیه ای خواستار بازگشت پناهندگان فلسطینی اخراج شده به سرزمین های خود از زمان جنگ 1949 شدند. 


١٥:٠٩ - 1397/01/18    /    شماره : ٧٠٣٤٨٦    /    تعداد نمایش : ٣٥٩جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پرچم مقدس ایران

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سازمان فرهنگ و ارتباطات

شورای عالی ایرانیان خارج از کشور

امور فرهنگی ایرانیان خارج از کشور

مجله دنیای ایرانی

گسترش زبان فارسی

آموزش زبان فارسی ویژه کودکان

سايت آموزش زبان فارسي

شبکه جهانی جام جم

شبکه بین المللی تلویزیونی آی فیلم

رادیو ایران

میراث فرهنگی ایران

پیک دوستی
vote
این وب سایت در اطلاع رسانی برنامه های رایزنی چه اندلزه مفید است؟

خیلی زیاد (39%)

70

زیاد (17%)

30

کم (44%)

79


تعداد کل اراء :(179)
UsersStats
Visitorsofpage: 645375
Visitorsofday : 72
Visitorsofpage : 2275133
Onlinevisitors : 1
PageLoad : 0.9844