جمعه ٠٣ خرداد ١٣٩٨

  

 
ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|نقشه سايت|Español
Title
iran
غار علیصدر/ همدان
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه آلیکانته و رایزنی فرهنگی امضاء شد

  

                                      

در راستای سیاست راهبردیگسترش مناسبات و تعاملات فرهنگی کشورمان  با نهادها و مراکزمهم وتاثیر گذار فرهنگی، علمی وآموزشی اسپانیا و به دنبال اجرای برنامه های مشترک میان دانشگاه آلیکانته و رایزنی فرهنگی، تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه مزبور و رایزنی فرهنگی طی مراسمی  در روز جمعه پانزدهم خرداد ماه جاری برابر با پنجم ژوئن 2009 در محل دانشگاه یاد شده توسط  دکتر ایگناسیو خیمنس راندا و دکتر سید احمد رضا خضری به امضاء رسید .

بر اساس این تفاهم نامه ، همکاریهای مناسب و مؤثر میان آن دانشگاه و رایزنی فرهنگی گسترش یافته و زمینه مناسبی برای تداوم ، پیگیری و توسعه همکاریها فراهم خواهد شد .

همچنانکه برگزاری کنفرانسهای علمی ، انجام پروژه های تحقیقاتی ، تبادل استاد و دانشجو ، مبادله کتب و نشریات علمی ، تبادل دانش و تجارب علمی و تحقیقاتی در این تفاهم نامه مورد تاکید قرار گرفته است .

هم چنین به منظور اجرائی شدن مفاد این تفاهم نامه مقرر گردیده است که کمیسیونی از نمایندگان دو طرف  آن را پیگیری ، ارزیابی و گزارش نمایند .

در مراسم امضاء این تفاهم نامه که با حضور معاون بین الملل دانشگاه آلیکانته ، پرفسور خوسه فرانسیسکو کوتیاس  و پرفسور لوئیس برنابه پونس ،  دو تن از استادان دپارتمان اسلام و عرب آن دانشگاه و گروهی از خبرنگاران رسانه های محلی برگزار گردید ، نخست پروفسور ایگناسیو خیمنس راندا رئیس دانشگاه آلیکانته ضمن تشکر از تلاشها و همکاریهای رایزن فرهنگی کشورمان در اسپانیاگفت : به لطف این کوششها و همکاریهای دو جانبه ، امروز آموزش زبان فارسی در دانشگاه ما نهادینه شده و دانشجویان و علاقمندان فراوانی  با فرهنگ ، تاریخ و تمدن ایران آشنا می شوند . وی با اشاره به برگزاری دوره کوتاه مدت مطالعات ایرانی که در تابستان گذشته با همکاری رایزنی فرهنگی در آن دانشگاه برگزار گردید ، گفت : بازخورد برگزاری آن دوره بسیار مثبت بود ، به گونه ای که دانشجویان خواستار برگزاری دوره های مشابه هستند و ما مصمیم تا در سال آینده یک دوره دیگر از مطالعات ایران شناسی را برگزار کنیم .  

سپس سید احمد رضا خضری رایزن فرهنگی ایران در اسپانیا ضمن سپاسگزاری از همکاریهای مؤثر رئیس دانشگاه آلیکانته و تلاشهای بی دریغ همکاران وی گفت : همکاریهای بسیار مفید و مؤثر ما از چند سال پیش  آغاز شده و در همین راستا برنامه های مهمّی چون دوره کوتاه مدت مطالعات ایران شناسی را در سال گذشته برگزار کردیم  . هم چنین سالهاست که آموزش زبان فارسی و فرهنگ ایرانی با حمایت های مرحوم پرفسور میگل د اپالسا و خانم پرفسور ماریا خسوس روبیرا و کوشش بسیار دکتر خوسه فرانسیسکوکوتیاس در این دانشگاه تدریس می شود . از این رو این توافق نامه می تواند همکاری های علمی و فرهنگی میان دانشگاه آلیکانته و رایزنی فرهنگی ایران را گسترش داده و زمینه مناسب تری را برای تداوم  همکاریهای موجود و انجام پروژه های مشترک علمی و فرهنگی فراهم آورد .

خضری با اشاره به پیشرفتهای علمی غرور آفرین کشورمان گفت : رایزنی فرهنگی بر اساس همین تفاهم نامه آماده است تا زمینه ارتباطات علمی میان استادان و پژوهشگران دانشگاه آلیکانته و دانشگاهها و مراکز پژوهشی معتبر ایران را فراهم ساخته و راه دستیابی طرفین را بر تجارب و یافته های علمی و تحقیقاتی هموار سازد .

گفتنی است دانشگاه آلیکانته یکی از معتبر ترین دانشگاههای اسپانیاست که بیش از  1000 عضو هیأت علمی و بالغ بر 15000 دانشجو در دوره های کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری دارد و در شهر ساحلی و زیبای آلیکانته واقع در کنار دریای مدیترانه قرار گرفته است . 

 

رایزنی فرهنگی ج. ا. ایران در اسپانیا

16/3/88 برابر با 6/6/2009  


1388/03/18    /    شماره : ٥٣٦٤٣٠    /    تعداد نمایش : ٢٣٣٦جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پرچم مقدس ایران

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سازمان فرهنگ و ارتباطات

شورای عالی ایرانیان خارج از کشور

امور فرهنگی ایرانیان خارج از کشور

مجله دنیای ایرانی

گسترش زبان فارسی

آموزش زبان فارسی ویژه کودکان

سايت آموزش زبان فارسي

شبکه جهانی جام جم

شبکه بین المللی تلویزیونی آی فیلم

رادیو ایران

میراث فرهنگی ایران

پیک دوستی
vote
این وب سایت در اطلاع رسانی برنامه های رایزنی چه اندلزه مفید است؟

خیلی زیاد (39%)

70

زیاد (17%)

30

کم (44%)

79


تعداد کل اراء :(179)
UsersStats
Visitorsofpage: 203078
Visitorsofday : 83
Visitorsofpage : 2226426
Onlinevisitors : 1
PageLoad : 1.2344