دوشنبه ٣٠ ارديبهشت ١٣٩٨

  

 
ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|نقشه سايت|Español
Title
iran
6
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

اسلام‌هراسی در فضای مجازی اسپانیا افزایش یافت

بر اساس گزارشی ، حوادث مرتبط با اسلام هراسی در اسپانیا در سالهای اخیر روند نزولی داشتند اما در مقایسه ، پیام های تنفر از طریق اینترنت مخصوصا در شبکه های اجتماعی به سطح هشدار دهنده ای افزایش یافت.

به گزارش سایت دیپلمات اسپانیا ، «ایسابل رومرو» رئیس شورای اسلامی اسپانیا در معرفی‌ گزارش اسلام هراسی در این کشور در سال 2017 ، اشاره داشت که اسلام هراسی در اسپانیا ، سال به سال یک تکامل غیر منفی‌ دارد اما فضای مجازی ، مادر تمام توفان ها از جمله اسلام هراسی است .
بر اساس این گزارش که از سوی "جنبش شهروندی علیه اسلام هراسی" (متشکل از مرکز فرهنگی‌ اسلامی والنسیا ، جنبش علیه ناسازگاری و شورای اسلامی اسپانیا ) تهیه شده است ، در سال 2017 میلادی ، در اسپانیا 546 مورد حوادث اسلام هراسی ثبت شده که 160 مورد آن در عموم و 375 مورد آن در اینترنت (269 مورد در شبکه های اجتماعی و 96 مورد در وب سایت ها ) اتفاق افتادند .
در مورد آنچه که مربوط به حوادث در عموم می‌ باشد و روند آن کاهش یافته ، نیمی از آنها در کاتالونیا ثبت شدند . در این رابطه ، این حوادث به طور ویژه ای به شکل حملات به مساجد یا اماکن کسب و کار مسلمانان رخ دادند که این حملات به طور خاصی‌ در روزهای بعدی حملات تروریستی بارسلون و کامبریلس و توسط تبلیغات های سیاسی علیه افتتاح مساجد ، شدت یافتند .
«باربارا روییز» از مرکز فرهنگی‌ اسلامی والنسیا در این رابطه ابراز داشت :در کاتالونیا ، برخی‌ از احزاب با سخنرانی های تنفر آفرین خود رای کسب می‌ کنند .
وی افزود :خبر خوب این است که هر بار که یک تظاهرات علیه مساجد وجود دارد ، یک ضد تظاهرات به نفع همزیستی‌ سازماندهی می‌ شود .
گزارش حاکی از آن است که قربانیان اصلی‌ این اعمال ، زنان مسلمان هستند تا جایی‌ که به یک زن باردار در مالاگا به این دلیل که حجاب داشت ، حمله شد .
«استبان ایباررا» از جنبش علیه ناسازگاری به نوبه خود گفت :اسپانیا یک کشور ناسازگار نیست اما برخی‌ از افراد نیاز به آموختن تربیت و احترام به دیگران دارند .
گزارش ادامه می‌ دهد که با این حال ، هشدار دهنده ترین داده ها ، مربوط به افزایش سریع تنفر سایبری است. 70 درصد مورد گزارش شده ، شامل گسترش پیام های اسلام هراسی و شایعات اسلام هراسانه در اینترنت مخصوصا در شبکه های اجتماعی و وب سایت هایی‌ هستند که در آن مسلمانان ، اسلام و پناهجویان را غیر انسانی‌ و بی عاطفه ، بیگانه و دروغ معرفی‌ می‌ کنند.
«آئورورا علی»‌ یکی‌ دیگر از اعضای جنبش شهروندی علیه اسلام هراسی در این مورد افزود :این تبلیغات ، پیش از عمل هستند و آسیبی که وارد می‌ شود ، فقط به مسلمانان نیست بلکه به کل جامعه آسیب می‌ رسد .
به خاطر تمامی این دلایل ، جنبش شهروندی علیه اسلام هراسی در گزارش خود درخواست نمود که یک قانون حفظ جامع علیه جرم نفرت و یک قانون عمومی‌ علیه تمامی اشکال تبعیض و ناسازگاری در چارچوب قانون اساسی‌ تصویب شود .
جنبش مذکور اشاره کرد که این اقدامات ، فوری هستند و احزاب سیاسی نمی‌ توانند از آن روی بر گردانند .
به گفته جنبش ، تمامی گروه های فوق افراطی راستگرای اروپایی ، در زیر پرچم اسلام هراسی جمع شده ا‌ند و آنهایی که به ترویج نفرت می‌ پردازند ، به خوبی‌ می‌ دانند که چه می‌ خواهند زیرا هدف آنها شکستن جامعه است .

منبع: ایرنا


١٩:٥١ - 1396/12/12    /    شماره : ٧٠٠٢٩٠    /    تعداد نمایش : ٣٥٦جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پرچم مقدس ایران

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سازمان فرهنگ و ارتباطات

شورای عالی ایرانیان خارج از کشور

امور فرهنگی ایرانیان خارج از کشور

مجله دنیای ایرانی

گسترش زبان فارسی

آموزش زبان فارسی ویژه کودکان

سايت آموزش زبان فارسي

شبکه جهانی جام جم

شبکه بین المللی تلویزیونی آی فیلم

رادیو ایران

میراث فرهنگی ایران

پیک دوستی
vote
این وب سایت در اطلاع رسانی برنامه های رایزنی چه اندلزه مفید است؟

خیلی زیاد (39%)

70

زیاد (17%)

30

کم (44%)

79


تعداد کل اراء :(179)
UsersStats
Visitorsofpage: 628984
Visitorsofday : 37
Visitorsofpage : 2225160
Onlinevisitors : 1
PageLoad : 1.0937