جمعه ٠٣ خرداد ١٣٩٨

  

 
ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|نقشه سايت|Español
Title
iran
4
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

سفیر ایران خواستار پایبندی رسانه‌های اسپانیا به رسالت حرفه‌ای خود در مورد ایران شد

«محمدحسن فدایی فرد» سفیر ایران در اسپانیا با ارسال نامه‌ای خطاب به مدیران رسانه‌های گروهی اسپانیا، خواستار پایبندی رسانه‌ها به رسالت حرفه‌ای خود در انعکاس واقعیت‌های کشورمان و اجتناب از سیاه نمایی و انحراف اذهان افکار عمومی شد.

سفیر کشورمان در اسپانیا در نامه خود نوشته است: جمهوری اسلامی ایران کشوری چند فرهنگی با جمعیتی بالغ بر 80 میلیون نفر و ترکیبی از اقوام و سلائق مختلف است که در طول تاریخ در کنار یکدیگر زندگی مسالمت آمیز داشته و از کشور خود در مقابل تهدید‌ها و هجمه‌های دشمنانش دفاع جانانه به عمل آورده و اقتدار داخلی و بین المللی آن روز افزون گشته است.

فدایی‌فرد افزود: در این ساختار حکومتی همانند تمام کشور‌های متمدن، قانون ملاک رفتار دولت و شهروندان است و مطالبات مشروع و قانونی شهروندان در پناه حمایت قانون قرار دارد و دولت و ساختار‌های حکومتی موظف به پاسخگویی و پیگیری مطالبات قانونی مردم هستند، اما متجاوزان به حقوق عامه و خاطیان قانون و برهم زنندگان نظم عمومی باید در مقابل قانون پاسخگو باشند.
سفیر کشورمان خاطرنشان ساخت که طی روز‌های گذشته به جز چند کشور و رژیم که طی چند دهه گذشته جمهوری اسلامی ایران را مورد تهدید روزمره قرار داده اند و در توطئه‌های همه جانبه و پرهزینه شان ناکام مانده اند، هیچ‌یک از اعضای مسئول جامعه بین المللی از اغتشاشگران و بر هم زنندگان نظم عمومی در ایران حمایت ننموده اند. 
فدایی‌فرد با اشاره به شواهدی از نقش مستقیم چند کشور بیگانه در تحریک و تشویق اغتشاش گران به خشونت شامل ساخت بمب‌های دست ساز و تسخیر پایگاه‌های پلیس برای دسترسی به سلاح یادآوری کرد که ملت ایران بسرعت از آشوبگران اعلام انزجار و برائت نمود و شاهد حرکت میلیونی ایرانیان در شهر‌های مختلف کشور در حمایت از دولت و حاکمیت و محکومیت اغتشاشگران بودیم.
سفیر کشورمان با اشاره به نا آرامی‌های طولانی مدت و برخورد‌های شدید میان نیرو‌های پلیس با معترضان در کشور‌های مختلف جهان از جمله در اسپانیا در سال گذشته میلادی، تصریح کرد که جمهوری اسلامی ایران همواره با احتراز از دخالت در امور داخلی کشورها، منادی اجتناب از خشونت، گفتگوی دموکراتیک و پیگیری متمدنانه مطالبات مشروع از مجاری قانونی بوده است.
وی ابراز امیدواری کرد رسانه‌های اسپانیایی نیز از این هوشمندی سیاسی برخوردار باشند و گزارشات آنها، انحراف اذهان عمومی از واقعیت‌های جاری در ایران و حمایت از اغتشاشگران و ناقضان قانون تفسیر نگردد.
وی خاطرنشان ساخت ایران که هم در میدان جنگ با تروریست‌های تکفیری داعش و هم در عرصه سیاسی چیدمان نظم منطقه‌ای پساداعش یک بازیگر کلیدی است در اوج اقتدار و نفوذ منطقه‌ای قرار دارد و از تکانه‌های معمول اجتماعی جوامع بالنده و دمکراتیک متزلزل نمی‌شود و دلخوشی کودکانه رهبران سرخورده چند رژیم اقتدارگرا و تروریست پرور دوام چندانی ندارد.
سفیر کشورمان در اسپانیا افزود ایران اقتدار و امنیت خود را مرهون حمایت ملت خود می‌داند و در این کشور حق اعتراض دموکراتیک و بیان مطالبات سیاسی، مدنی و صنفی در چارچوب قانون مجاز و مورد حمایت قرار دارد.
فدایی‌فرد ابراز امیدواری کرد رسانه‌های اسپانیا رسالت خطیر حرفه‌ای خود را در انعکاس واقعیت‌های جامعه بانشاط سیاسی ایران پاس داشته و با اراده سیاسی مقامات دو کشور برای بسط و تحکیم مناسبات در راستای منافع دو ملت همسو و هماهنگ باشند.


١٨:٠٠ - 1396/10/15    /    شماره : ٦٩٥٥٢٥    /    تعداد نمایش : ٣١٦جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پرچم مقدس ایران

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سازمان فرهنگ و ارتباطات

شورای عالی ایرانیان خارج از کشور

امور فرهنگی ایرانیان خارج از کشور

مجله دنیای ایرانی

گسترش زبان فارسی

آموزش زبان فارسی ویژه کودکان

سايت آموزش زبان فارسي

شبکه جهانی جام جم

شبکه بین المللی تلویزیونی آی فیلم

رادیو ایران

میراث فرهنگی ایران

پیک دوستی
vote
این وب سایت در اطلاع رسانی برنامه های رایزنی چه اندلزه مفید است؟

خیلی زیاد (39%)

70

زیاد (17%)

30

کم (44%)

79


تعداد کل اراء :(179)
UsersStats
Visitorsofpage: 629533
Visitorsofday : 134
Visitorsofpage : 2226477
Onlinevisitors : 1
PageLoad : 0.8282