دوشنبه ٣٠ مهر ١٣٩٧

  

 
ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|نقشه سايت|Español
Title
iran
میدان آزادی/تهران
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

نماینده مجلس شورای اسلامی:کمیسیون ویژه میراث فرهنگی درمجلس ایجاد می شود

به گزارش ایرنا روابط عمومی جشنواره ملی عکس ماسار، پروانه سلحشوری در اختتامیه جشنواره ملی عکس ماسار در دانشگاه تهران اظهارکرد: کشور ما با پهنه گسترده‌ای از میراث فرهنگی و جاذبه‌های طبیعی فراوان می‌تواند قطب گردشگری در جهان شود.
وی به توجه ویژه مجلس شورای اسلامی به موضوع های میراث فرهنگی و گردشگری اشاره کرد و افزود: در راستای حمایت بیشتر از این مؤلفه‌ها طرح ایجاد کمیسیون ویژه‌ای را تحت عنوان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ارائه کرده‌ایم و تاکنون صد نماینده با امضای نامه مربوطه از ایجاد این کمیسیون حمایت کرده‌اند و امیدواریم با دادن رأی مثبت در صحن، ایجاد این کمیسیون مصوب شود. 
پیش از سخنان سلحشوری، مجید سرسنگی معاون فرهنگی دانشگاه تهران به تشریح فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه تهران پرداخت و گفت: سعی ما در دانشگاه تهران توانمندسازی فرهنگی دانشجویان و ترویج مسئولیت‌پذیری اجتماعی در بین آن‌ها است.
وی با تجلیل از برگزارکنندگان اولین جشنواره ملی عکس ماسار به ویژگی‌های این جشنواره اشاره کرد و گفت: اولین ویژگی این جشنواره برگزاری آن توسط خود دانشجویان است . نسل جوان نشان داده است که هرگاه به او اعتماد شود اتفاقات خوب و درخشانی رخ می‌دهد. 
سرسنگی پرداختن این جشنواره به موضوعات مهم اجتماعی مانند محیط زیست و میراث فرهنگی را از دیگر خصلت‌های برجسته جشنواره مزبور دانست و تصریح کرد: امروز در دنیا دانشگاه‌ها می‌کوشند فاصله خود و جامعه را از بین ببرند. دانشگاه توسعه یافته، امروز دانشگاهی است که مسائل اجتماعی را درک کند و برای مشکلات اجتماعی راه‌حل داشته باشد.
وی با بیان این که کشور توسعه‌یافته کشوری است که در اوج مشکلات اقتصادی توجه به هنر را بیشتر کند، از برخی مدیران فرهنگی و هنری کشور که نسبت به فعالیت‌های هنری نسل جوان و به‌ویژه دانشجویان توجه لازم را ندارند انتقاد کرد.
مسعود مکاری دبیر جشنواره طی گزارشی از روند جشنواره گفت: کانون دایره آبی به عنوان یک مجموعه فعال محیط زیستی جشنواره عکاسی ماسار رو برنامه ریزی و اجرا کرد. با توجه به رشد گردشگری در ایران نیاز به فرهنگ سازی در این زمینه احساس می شد. 
وی افزود: در مورد بخش های جشنواره توجه به طبیعت و طبیعت گردی، حفظ میراث تاریخی و نشر آداب و رسوم قومیت های مختلف ایران مورد توجه قرار گرفت و پراکندگی آثار در ٤٢٠ شهرستان و دهستان و ارتباط گیری مخاطبان از ١١ سال تا ٥٩ سال گواه تعامل خوب مخاطبان با جشنواره بوده است و در نهایت از سه هزار و ٥٢٧ اثر ٨٣ اثر برای گالری برگزیده شد و ١٤ عکاس مورد تقدیر قرار گرفتند.
در این مراسم برگزیدگان این جشنواره با اهدای تندیس، لوح تقدیر و جوایز نقدی مورد تقدیر قرار گرفتند که در بخش طبیعت زهرا حیدری، سعید یونسی، حسین گیلانی به عنوان برگزیده‌ها و فراز پورمختار، فاضل حقیقی، زیبا نوری شورابی به عنوان شایسته تقدیر معرفی شدند.
در بخش نوروز برگزیده‌ها عبارتند از احمد زعفری هشتجین، سیده نیلوفر محمودیان، جمشید فرجوند فردا و شایسته تقدیر نیز مهدی کرمی، بهزاد سهرابی معرفی شدند و در بخش میراث تاریخی مهدی زارع اصل، حامد دریایی، حمیدرضا بازرگانی به عنوان برگزیده‌ها تجلیل شدند.
اولین جشنواره ملی عکس ماسار به همت کانون دانشجویی دایره آبی و با همکاری معاونت فرهنگی دانشگاه تهران و با شرکت بیش از سه هزار 500 قطعه عکس با موضوع های طبیعت، محیط زیست، میراث فرهنگی و آیین نوروز به دبیری مسعود مکاری در دانشگاه تهران برگزار شد و مجتبی آقایی، سیف الله صمدیان و هدیه تهرانی اعضای کمیته داوری این جشنواره بودند.


١٦:٣٠ - 1396/09/02    /    شماره : ٦٩٣٨٠٩    /    تعداد نمایش : ١٨٦جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پرچم مقدس ایران

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سازمان فرهنگ و ارتباطات

شورای عالی ایرانیان خارج از کشور

امور فرهنگی ایرانیان خارج از کشور

مجله دنیای ایرانی

گسترش زبان فارسی

آموزش زبان فارسی ویژه کودکان

سايت آموزش زبان فارسي

شبکه جهانی جام جم

شبکه بین المللی تلویزیونی آی فیلم

رادیو ایران

میراث فرهنگی ایران

پیک دوستی
vote
این وب سایت در اطلاع رسانی برنامه های رایزنی چه اندلزه مفید است؟

خیلی زیاد
زیاد
کم

UsersStats
Visitorsofpage: 605355
Visitorsofday : 71
Visitorsofpage : 2158974
Onlinevisitors : 1
PageLoad : 0.9532