چهارشنبه ٢٧ تير ١٣٩٧

  

 
ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|نقشه سايت|Español
Title
iran
مسجد امام اصفهان
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

مردم مادرید در حمایت از قدس تظاهرات کردند

به گزارش ایرنا، در این تظاهرات که با عنوان «آمریکا هدف گیری می‌ کند ، صهیونیست شلیک می‌ کند» ، برگزار شد ، تظاهرکنندگان با به دست داشتن پرچم های فلسطین و کارتل هایی‌ با شعارهای مختلف علیه ترامپ به سر دادن شعارهایی‌ از جمله «قدس پایتخت فلسطین است» ، «رژیم صهیونیستی باید بایکوت شود» ، «صلح و آزادی برای فلسطین» ، «زنده باد مبارزه ملت فلسطین» ، «رژیم صهیونیستی رژیم تروریستی است» ، «سفارت آمریکا بهتر است بسته شود» و «ترامپ و اوباما آشغال آمریکایی هستند» ، پرداختند.
به گفته سازماندهندگان این تظاهرات ، اعلام ترامپ در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و انتقال سفارت آمریکا به این شهر ، یک تهدید آشکار برای صلح و ثبات در منطقه و انکار وجود فلسطین در یک برنامه سیستماتیک نابودی ملت فلسطین است .
تظاهر کنندگان تاکید کردند که قدس همانند کرانه باختری رود اردن و غزه ، سرزمین های اشغال شده به طور نظامی از سوی رژیم صهیونیستی هستند و همه قطعنامه های سازمان ملل و شورای امنیت سازمان ملل خواهان خروج نیروهای اشغالگر از این سرزمین ها هستند .
سازماندهندگان تصریح کردندکه تصمیم ترامپ ، به معنی‌ حمایت از نقض حقوق بین المللی است و در این راستا خواهان حقوق ملت فلسطین برای ایجاد کشور خود و خروج نیروهای اشغالگر از تمامی سرزمین های الحاق شده هستند.
در پایان این تظاهرات، سازمان ها در بیانیه ای تاکید کردند که شهر قدس ، بخشی از رژیم صهیونیستی نیست و سازمان ملل ، بخش شرقی‌ این شهر را سرزمین های اشغال شده فلسطین از سوی این رژیم از زمان جنگ ۶ روزه ژوئن ۱۹۶۷ میلادی، قلمداد می‌ کند .
این سازمان ها افزون بر آن ، یادآوری کردند که شورای امنیت سازمان ملل ، طی‌ دو قطعنامه ۴۷۶ و ۴۷۸ ، قانون سال ۱۹۸۰ رژیم صهیونیستی را که قدس را به عنوان پایتخت ابدی و غیر قابل تقسیم خود قلمداد می‌ کند، محکوم کرد .
آنها به همین دلیل ، تصمیم ترامپ را نقض حقوق و قوانین بین المللی قلمداد کرده و از دولت های اسپانیا و اتحادیه اروپا خواستندکه به دلیل عواقب منفی‌ برای همزیستی‌ ملت ها و صلح جهانی‌ ، آن را رد کرده و از وی بخواهند که به قوانین بین المللی احترام بگذارد .


٢٠:٠٠ - 1396/09/22    /    شماره : ٦٩٣٨٠٣    /    تعداد نمایش : ٢٢٦جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پرچم مقدس ایران

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سازمان فرهنگ و ارتباطات

شورای عالی ایرانیان خارج از کشور

امور فرهنگی ایرانیان خارج از کشور

مجله دنیای ایرانی

گسترش زبان فارسی

آموزش زبان فارسی ویژه کودکان

سايت آموزش زبان فارسي

شبکه جهانی جام جم

شبکه بین المللی تلویزیونی آی فیلم

رادیو ایران

میراث فرهنگی ایران

پیک دوستی
vote
این وب سایت در اطلاع رسانی برنامه های رایزنی چه اندلزه مفید است؟

خیلی زیاد
زیاد
کم

UsersStats
Visitorsofpage: 598314
Visitorsofday : 138
Visitorsofpage : 2136731
Onlinevisitors : 10
PageLoad : 0.7813