دوشنبه ٣٠ مهر ١٣٩٧

  

 
ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|نقشه سايت|Español
Title
iran
برج آزادي
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

مسئول جنبش همبستگی‌ با فلسطین در اسپانیا:

قطعنامه های سازمان ملل درمورد قدس باید عملی‌ شوند

ابوبکرا در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در مادرید، با اشاره به اینکه آمریکا تنها کشور جهان است که قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخته است، افزود: تصمیم «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، "نادرست و فاقد تعادل" است و با این اقدام، مشکلات برای پاسخگویی به نیازهای اولیه مردم فلسطین افزایش خواهند یافت .
وی ادامه داد: قدس به رژیم صهیونیستی تعلق ندارد و سازمان ملل بخش شرقی‌ قدس را سرزمین اشغال شده فلسطینی توسط این رژیم قلمداد می‌ کند.
مسئول جنبش همبستگی‌ با فلسطین ضمن تاکید بر اینکه دولت اسپانیا باید همانند مجلس نمایندگان این کشور عمل کند و کشور فلسطین را با قدس به عنوان پایتخت آن به رسمیت بشناسد، از دولت اسپانیا خواست که به عنوان یک اصل، حقوق فلسطینیان و قوانین بین المللی را در نظر داشته باشد .
ابوبکرا همچنین از دولت اسپانیا و جامعه بین المللی خواست تا با برداشتن گام هایی به حقوق بین المللی اولویت بدهند و پس از اینکه آمریکا تصمیم گرفت که قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت بشناسد، قطعنامه های سازمان ملل عملی‌ شوند و از دولت اسپانیا خواست با رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطین، برای ارتقای حقوق بین المللی بشردوستانه در مذاکرات در این مورد کمک کند .
وی افزود: ما نقض حقوق و قوانین بین المللی توسط دولت ترامپ را که به هیچ عنوان به فرایند صلح در منطقه کمک نمی‌ کند، رد و محکوم می‌ کنیم. ما خواهان احترام و عمل به قوانین بین المللی هستیم و از دولت اسپانیا، دولت های کشورهای اتحادیه اروپا ، نهادهای اروپایی و بین المللی می‌ خواهیم که در این امر مداخله کنند و تصمیم دولت ترامپ را به دلیل عواقب منفی‌ آن برای همزیستی‌ بین ملت ها و برای صلح جهانی‌ رد کنند .


١٦:١٥ - 1396/09/22    /    شماره : ٦٩٣٨٠٢    /    تعداد نمایش : ٢٣٨جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پرچم مقدس ایران

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سازمان فرهنگ و ارتباطات

شورای عالی ایرانیان خارج از کشور

امور فرهنگی ایرانیان خارج از کشور

مجله دنیای ایرانی

گسترش زبان فارسی

آموزش زبان فارسی ویژه کودکان

سايت آموزش زبان فارسي

شبکه جهانی جام جم

شبکه بین المللی تلویزیونی آی فیلم

رادیو ایران

میراث فرهنگی ایران

پیک دوستی
vote
این وب سایت در اطلاع رسانی برنامه های رایزنی چه اندلزه مفید است؟

خیلی زیاد
زیاد
کم

UsersStats
Visitorsofpage: 605351
Visitorsofday : 67
Visitorsofpage : 2158970
Onlinevisitors : 1
PageLoad : 0.9063