دوشنبه ٣٠ مهر ١٣٩٧

  

 
ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|نقشه سايت|Español
Title
iran
شيراز - مرقد خواجه حافظ شيرازي
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

رییس سازمان میراث فرهنگی:

1700 پروژه گردشگری در حال ساخت است/برگزاری رالی بزرگ ایران در نوروز 97

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی اصغر مونسان در یک نشست خبری ارائه عملکرد 100 روزه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین از ابلاغیه رییس جمهوری برای تدوین قانون جامع حفاظت اثار تاریخی در هیات دولت خبر داد و گفت: با ابلاغ رییس جمهوری، قانون جامع حفاظت اثار تاریخی تدوین شده و برای تصویب به مجلس ارائه می شود.
وی افزود: ایران به دلیل برخورداری از حجم پر شمار آثار تاریخی و پراکندگی جغرافیایی انها، کار دشواری در حفظ و نگهداری اثار و بناهای تاریخی دارد و کمبود نیروهای یگان حفاظت و کسری بودجه، این مساله را با دشواری بیشتر مواجه کرده است.
مونسان ادامه داد: مردم و خبرنگاران همکاران ما در پاسداشت آثار تاریخی هستند و با اختیاراتی که «ان اجی او» ها و سمن ها دارند انجام این کار برای ما آسان تر می شود. او تاکید کرد: یگان حفاظت ما در دوره سردار رحمت اللهی ارتقاء کمی و کیفی داشته است اما به دلیل کمبود نیرو یگان بیشتر روی حفاظت آثار درجه یک بین المللی تمرکز دارد و بهترین نگهبان از باقی آثار خود مردم  هستند که از طریق فضای مجازی مانند آنچه اخیرا در پیشگیری از تخریب کافه نادری رخ داد ما را در انجام وظیفه برای حفاظت میراث کشور یاری می کند.
معاون رییس جمهوری گفت: در 100 روز اخیر 13 نمایشگاه داخلی و چهار نمایشگاه خارجی صنایع دستی داشتیم و کمپین صادراتی صنایع دستی با شعار «آنلاین شویم جهانی را بفروشیم» را راه اندازی کردیم تا از طریق فضای مجازی بتوانیم بازاریابی و فروش خود را ارتقا دهیم . وی افزود: آموزش عمومی و تخصصی برای 22 هزار نفر از جوانان و اعطای 15 نشان ملی جغرافیایی و ثبت جهانی دو شهر مریوان وسیرجان و روستای کله پورگان از دیگر اقدامات ارزنده ما در بخش صنایع دستی بوده است.

** 1700 پروژه در حال ساخت گردشگری 
معاون رییس جمهوری گفت: با کمک تسهیلات صندوق توسعه، 1700 پروژه در حال ساخت بخش گردشگری را مدیریت می کنیم و در حوزه گردشگری جلسات متعددی برای رویداد تبریز 2018 در سطح ملی و استانی داشتیم تا با حضور رییس جمهوری شاهد افتتاح این رویداد بزرگ در فروردین 97 بتوانیم ظرفیت های گردشگری ایران وتبریز را به دنیا معرفی کنیم. وی گفت: 621 پروژه پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد دارند که با تحقق این پروژه ها 39 هزار تخت به ظرفیت تخت های اقامتی کشور اضافه می شود. ضمن اینکه حدود 20 هزار نفر در این پروژه ها مشغول فعالیت هستند و اشتغال زایی خوبی در این زمینه انجام شده است.رییس سازمان میراث فرهنگی افزود: 43 پروژه در حال اجرا و تصویب مناطق عشایری نیز به طور متوسط 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند که پیش بینی می شود با انجام این پروژه ها 22 هزار نفر مشغول کار شده باشند.

** رالی تور بزرگ ایران در نوروز 97
مونسان برگزاری جشنواره رالی تور بزرگ ایران را برای خانواده ها در نوروز 97 از جمله برنامه های پیش رو در بخش گردشگری برشمرد و افزود: ایجاد 40 نمایندگی اطلاع رسانی گردشگری در کشورهای خارجی کمک به راه اندازی استارت تاپ ها و استفاده از ظرفیت ایرانیان خارج از کشور از دیگر برنامه های پیش رو است. وی ادامه داد: با استفاده از ظرفیت ایرانیان خارج از کشور، هر ایرانی به ازای دعوت از پنج گردشگر خارجی به ایران یک بلیت رایگان دریافت می کند که با این اتفاق پنج میلیون ایرانی خارج از کشور را به عنوان بازا یاب به کار خواهیم گرفت. مونسان گفت: با شرکت هواپیمایی «ترکیش ایر» توافق کردیم تا در 300 آژانس مرتبط به خود و 300 دفتر جهانی «ترکیش ایر» پنج شهر ایران را به گردشگران دنیا معرفی کند. وی عنوان کرد: تدوین شیوه نامه های اجرایی صدور گواهینامه گردشگری حلال از دیگر اقدامات ما است که جمعیت زیاد مسلمان جهان و کشورهای مسلمان پیرامونی ما را به عنوان جمعیت هدف مد نظر قرار داده است. مونسان ایجاد پرتال تقویم جامع رویدادهای گردشگری را در دست تهیه دانست و گفت: این اقدام باعث معرفی بازاریابی و تبلیغات برای جذب و توزیع گردشگر در کشور خواهد شد.

** افزایش درآمد میراث فرهنگی از سه برابر شدن عوارض خروج از کشور 
معاون رئیس جمهوری ادامه داد: در 100 روز اخیر 20 اثر طبیعی به ثبت ملی رسیده است، 180 اثر منقول و 100 اثر غیرمنقول، 55 اثر ناملموس در فهرست میراث ملی ثبت شده و تهیه حریم 150 اثر غیرمنقول نیز انجام شده است. 80 اثر تاریخی نیز به منظور حفظ آثار تحت تملک قرار گرفته و 700 بنای تاریخی نیز مورد مرمت قرار گرفته یا در حال مرمت است.
وی ادامه داد: پرونده ارسباران نیز در حال تکمیل است که اگر به ثبت جهانی برسد بعد از بیابان لوت دومین اثر ما در این زمره خواهد بود.
رئیس سازمان میراث فرهنگی درباره افزایش عوارض خروج از کشور از 75 هزار تومان به 220 هزار تومان در بودجه سال 97 دولت تصریح کرد: در گذشته 10 هزار تومان از عوارض خروج از کشور برای هر مسافر به سازمان میراث فرهنگی تعلق می گرفت که اکنون این سهم به 40 هزار تومان افزایش یافته و در کل 160 میلیارد تومان اعتبارات جدیدی است که از محل عوارض به این سازمان داده می شود و البته این اعتبار برای حمایت تور اپراتورهایی هزینه خواهد شد که به ورود گردشگر خارجی کمک می کنند.
مونسان تاکید کرد: در طرح اشتغال فراگیر که آیین‌نامه آن به تصویب رسیده، معادل ریالی 1.5 میلیارد دلار ارز از صندوق توسعه ملی اعتبار گرفتیم که بانک‌های عامل نیز قرار است 12 هزار میلیارد تومان آورده با نرخ شش درصد در اختیار پروژه‌های موثر تخصیص دهند و البته از کندی عملکرد بعضی بانک های عامل راضی نیستیم.
وی افزود:‌ 10 درصد این اعتبارات به بخش گردشگری و 10 درصد به صنایع‌دستی با تسهیلات ارزان‌قیمت به نرخ سود 6 درصد برای پروژه‌های اشتغال‌زا تخصیص می یابد. وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر انتصابات صورت گرفته در دوران مدیریت 100 روزه خود در میراث فرهنگی که اغلب مدیرانی از کیش و دانشگاه آزاد بوده اند نیز گفت: کمترین انتصابات را در دوران مدیریت خود داشتم و اگر تغییری در پستی انجام شده برای بهبود شرایط بوده است.
رئیس سازمان میراث فرهنگی یادآور شد: یکی از ماموریت های سازمان ارتقای جایگاه بوده است که در بحث اعتبارات و بودجه دولت برای سال 97 این ارتقا به وضوح دیده می شود.


١٨:٠٠ - 1396/09/19    /    شماره : ٦٩٣٨٠٠    /    تعداد نمایش : ٢٧٣جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پرچم مقدس ایران

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سازمان فرهنگ و ارتباطات

شورای عالی ایرانیان خارج از کشور

امور فرهنگی ایرانیان خارج از کشور

مجله دنیای ایرانی

گسترش زبان فارسی

آموزش زبان فارسی ویژه کودکان

سايت آموزش زبان فارسي

شبکه جهانی جام جم

شبکه بین المللی تلویزیونی آی فیلم

رادیو ایران

میراث فرهنگی ایران

پیک دوستی
vote
این وب سایت در اطلاع رسانی برنامه های رایزنی چه اندلزه مفید است؟

خیلی زیاد
زیاد
کم

UsersStats
Visitorsofpage: 605369
Visitorsofday : 87
Visitorsofpage : 2158990
Onlinevisitors : 3
PageLoad : 0.9219