دوشنبه ٣٠ مهر ١٣٩٧

  

 
ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|نقشه سايت|Español
Title
iran
آرامگاه سعدی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

شهرام ناظری و کامکارها برای زلزله زدگان کنسرت می‌دهند

در ابتدای این کنسرت توسط مجری برنامه کدی اعلام شد که مخاطبان می‌توانستند با شماره گیری آن تا سقف ٢٠٠ هزار تومان مبلغی را به حساب مشترک شهرام ناظری و کامکار واریز کرده و به زلزله‌زدگان کمک کنند.

این اجرا که ٢٩ آبان ماه در تالار وزارت کشور به روی صحنه رفت،  ابتدا با قطعه "لاله بهار" آغاز شد و با "سفر" ادامه پیدا کرد.

بزرگمهر حسین پور - نقاش و کاریکاتوریست - در گوشه صحنه ایستاده بود و همزمان با ساز و نوای کامکارها و شهرام ناظری تصویری را نقش می‌زد. در ابتدای این برنامه اعلام شد این نقاشی پس از پایان اجرا به نفع زلزله زدگان کرمانشاه فروخته خواهد شد.

علی مرادخانی - معاون امور هنری وزارت ارشاد - فرزاد طالبی - مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد-، لوریس چکناواریان - آهنگساز و رهبر ارکستر- و رویا نونهالی - بازیگر- مهمانان این کنسرت بودند.

پس از اجرای دو قطعه اول ناظری در سخنانی گفت: از حس انسانی و روحیه‌ای که در مردم به وجود آمد سپاسگزاریم. مردم ایران در مقاطع خاص پیشتازی خود را نشان می‌دهند.

او ادامه داد: تمام مردمی که عاشقانه به کمک مردم سلحشور، ستمدیده و اصیل کرد رفتند جای ستایش دارد. 

این خواننده اظهار کرد: این کمترین کاری است که من و گروه کامکارها می‌توانیم برای زلزله دیدگانی که هموطن و همخون و همشهری ما هستند انجام بدهیم. گروه کامکارها از نظر تکنیک موسیقایی، اخلاق و اصالت نمونه هستند. من به آنها پیشنهاد این اجرا را دادم و آنها قبول کردند.

او رو به مخاطبان گفت: در شرایط این روزها که ما را تنها نگذاشتید، این حس وطن دوستی که در شما متبلور است سرمایه بزرگی این که انسان را دلگرم می‌کند.

ناظری اظهار کرد: ما وقتی برای تمرین نداشتیم اگر نقصانی در کار است ما را عفو کنید. مهم این بود که ما دور هم جمع شویم.

نونهالی گفت:آمدن روی این صحنه برای من غیرمترقبه است. من به هیچ دلیل دیگری امشب نمی‌توانم روی این صحنه باشم مگر اینکه ما باید مشوق یکدیگر باشیم برای تصمیمات بزرگی که گرفتیم، گرفتند و خواهیم گرفت. بر سر وعده خواهیم ماند و احیا خواهیم شد برای تصمیمات بزرگتر. وقتی نان نیست، سقف نیست و ترس هست حتما همه ما تصمیماتی می‌گیریم که نتیجه ‌اش را دیدیم، الان نانی هست، چادری هست و پتویی هست که نامش را امکانات اولیه می‌گذاریم البته احتمالا بخشی هنوز از همین امکانات اولیه برخوردار نیستند.

ناظری اظهار کرد: ما عادت‌های اینطوری پیدا کردیم که شاید سیستم درستی مدنی و شهری نبوده بازهم این ملت ایران است که اینگونه همبستگی دارد.رسانه‌ها چیزی یاد نمی‌دهند.

او توضیح داد: فرهنگ کرد فرهنگی است که غم و حماسه و رزم و بزم همه باهم است. کرد خیلی از آداب و رسوم قدیمی را نگه داشته و حافظ خیلی چیزها بوده است.

ادامه این کنسرت به اجرای چند قطعه کردی و قطعه کرمانشاهی "گل بنفشه باغ‌هایم" تعلق داشت.

 

خاتمه این کنسرت، اجرای "ای ایران ای مرز پرگهر" بود که همراهی افراد حاضر در سالن را نیز با خود داشت.


١٦:٠٤ - 1396/09/01    /    شماره : ٦٩١٦٣٤    /    تعداد نمایش : ٢٦٠جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پرچم مقدس ایران

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سازمان فرهنگ و ارتباطات

شورای عالی ایرانیان خارج از کشور

امور فرهنگی ایرانیان خارج از کشور

مجله دنیای ایرانی

گسترش زبان فارسی

آموزش زبان فارسی ویژه کودکان

سايت آموزش زبان فارسي

شبکه جهانی جام جم

شبکه بین المللی تلویزیونی آی فیلم

رادیو ایران

میراث فرهنگی ایران

پیک دوستی
vote
این وب سایت در اطلاع رسانی برنامه های رایزنی چه اندلزه مفید است؟

خیلی زیاد
زیاد
کم

UsersStats
Visitorsofpage: 605328
Visitorsofday : 36
Visitorsofpage : 2158939
Onlinevisitors : 16
PageLoad : 1.0157