يکشنبه ٢٧ آبان ١٣٩٧

  

 
ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|نقشه سايت|Español
Title
iran
0
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار رایزن فرهنگی سفارت ج.ا.ایران در اسپانیا با معاون دانشگاه ویگو

    علیرضا اسماعیلی رایزن فرهنگی ج.ا.ایران در اسپانیا روز سه شنبه مورخ 27/4/96 با خانم پروفسور دولورس گونزالس(Dolores González) معاون دانشگاه ویگو در محل این دانشگاه ملاقات نمود.

در این ملاقات که مدیر و معاون بنیاد دانشگاه مذکور نیز حضور داشتند در خصوص همکاریهای علمی و فرهنگی دانشگاههای ج.ا.ایران و همچنین رایزنی فرهنگی با دانشگاه ویگو مذاکره بعمل آمد.

علیرضا اسماعیلی رایزن فرهنگی در ابتدای ملاقات ضمن تشکر از اولیای دانشگاه ویگو برای همکاری در برقراری کلاسهای آموزش زبان فارسی به بیان توضیحاتی در خصوص وضعیت آموزش عالی و دانشگاهها در جمهوری اسلامی ایران پرداخت. وی با تبیین وظایف رایزنی فرهنگی و ضمن اشاره به نمونه هایی از همکاریهای متقابل رایزنی فرهنگی با دانشگاههای اسپانیا، آمادگی رایزنی فرهنگی را برای برقراری ارتباط بین دانشگاههای ج.ا.ایران و دانشگاه ویگو اعلام نمود.

ایشان با برشمردن تجربیات قبلی، پیشنهاد نمود که با همکاری دانشگاه ویگو برنامه هایی مثل برگزاری نمایشگاه هنرهای تجسمی و معرفی سینمای ایران در آن دانشگاه برگزار شود.

همچنین  اسماعیلی پیشنهاد نمود که با همکاری رایزنی فرهنگی آموزش زبان فارسی علاوه بر محل بنیاد دانشگاه در دانشکده زبانهای خارجی نیز به عنوان زبان اختیاری دوم برقرار شود.

خانم پروفسور گونزالس معاون دانشگاه نیز ضمن تشکر از حضور رایزن فرهنگی در دانشگاه ویگو و با اشاره به فعالیتهای بین المللی آن دانشگاه، بیان داشت: یکی از موضوعات جالب برای دانشجویان، برگزاری برنامه معرفی سینمای ایران خواهد بود که امروزه در دنیا شناخته شده و اخیراً جایزه جهانی اسکار را دریافت نموده است و ضمن موافقت با پیشنهاد رایزن فرهنگی، یکی از سالن های سینمای شهر را نیز برای برگزاری هفته فیلم پیشنهاد نمود.

معاون دانشگاه ویگو همچنین با توجه به حضور مدیر و معاون بنیاد آن دانشگاه در جلسه اظهار داشت: بنیاد دانشگاه ویگو نهادی وابسته به این دانشگاه برای ارائه آموزشهای تکمیلی به دانشجویان می باشد.

در پایان دو طرف توافق نمودند که پس از پایان تعطیلات تابستانی تفاهم نامه همکاری را تنظیم و امضاء نمایند.

 

وی همچنین با اشاره به پیشنهاد رایزنی فرهنگی در خصوص ارائه آموزش زبان فارسی در دانشکده زبانهای خارجی ضمن استقبال از پیشنهاد مذکور، اظهار داشت که آنرا با مسئولین مربوطه در میان و نتیجه را به رایزنی اعلام خواهد نمود.


١٨:٤٨ - 1396/04/30    /    شماره : ٦٨٢٧٤٩    /    تعداد نمایش : ٥٢٥جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پرچم مقدس ایران

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سازمان فرهنگ و ارتباطات

شورای عالی ایرانیان خارج از کشور

امور فرهنگی ایرانیان خارج از کشور

مجله دنیای ایرانی

گسترش زبان فارسی

آموزش زبان فارسی ویژه کودکان

سايت آموزش زبان فارسي

شبکه جهانی جام جم

شبکه بین المللی تلویزیونی آی فیلم

رادیو ایران

میراث فرهنگی ایران

پیک دوستی
vote
این وب سایت در اطلاع رسانی برنامه های رایزنی چه اندلزه مفید است؟

خیلی زیاد
زیاد
کم

UsersStats
Visitorsofpage: 607412
Visitorsofday : 109
Visitorsofpage : 2165124
Onlinevisitors : 3
PageLoad : 1.2813