يکشنبه ٢٧ آبان ١٣٩٧

  

 
ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|نقشه سايت|Español
Title
iran
کلیسای سرکیس مقدس
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

در طرح «جذب ناشران داخلي براي اجرايي كردن طرح تاپ» صورت مي‌گيرد؛

همكاري سازمان فرهنگ و خانه ادبيات كودك براي نشر آثار ايراني

به گزارش اداره‌كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، نشست رسول اسماعيل‌زاده‌دوزال، رييس مركز ساماندهي ترجمه و نشر معارف اسلامي و علوم انساني اين سازمان با حسن ستارزاده، مدير انتشارات خانه ادبيات كودك، برگزار شد.

اين نشست به منظور طرح جذب ناشران داخلي و بهره‌گيري از ظرفيت و توانمندي‌هاي ناشران براي اجرايي كردن طرح تاپ (ترجمه از فارسي به زبان‌هاي ديگر) و ديگر مأموريت‌هاي مركز ساماندهي ترجمه و نشر معارف اسلامي و علوم انساني برگزار شد.

اسماعيل‌زاده‌دوزال با اشاره به طرح «جذب ناشران داخلي براي اجرايي كردن طرح تاپ» گفت: با وجود فعاليت‌هاي خوبي كه نمايندگي‌هاي فرهنگي ايران در خارج از كشور در حوزه ادبيات به ويژه ادبيات كودك داشته اند، ضروري است در اين حوزه كارهاي وسيع‌تري اجرا شود.

وي تأكيد كرد: مركز ساماندهي ترجمه و نشر معارف اسلامي و علوم انساني قصد دارد به موازات فعاليت در ترجمه ادبيات كلاسيك كشورمان، ادبيات معاصر ايران را هم مطرح كند و به همين منظور به دنبال جذب همكاري ناشران فعال است.

مدير انتشارات خانه ادبيات كودك هم با ابراز خرسندي از فعاليت‌هاي اين مركز در حوزه ترجمه و نشر در خارج از كشور، گفت: انتشارات خانه ادبيات كودك در حوزه خارج از كشور فعال است و از طريق همكاري با انتشارات صدرا در مسكو، 4 جلد از مجموعه «شاهنامه» را ترجمه و منتشر كرده است.

ستارزاده افزود: اين مجموعه 4 جلدي منتشر شده، به عنوان بهترين كتاب سال 2016 روسيه انتخاب شد و جايزه جشنواره 2017 كتاب ميدان سرخ مسكو را بدست آورد.

در اين نشست مقرر شد؛ مركز ساماندهي ترجمه و نشر معارف اسلامي و علوم انساني و انتشارات خانه ادبيات كودك در طرح «جذب ناشران داخلي براي اجرايي كردن طرح تاپ» در زمينه ترجمه و نشر آثار نويسندگان ايراني در خارج از كشور همكاري كنند.


١٨:٠٠ - 1396/04/20    /    شماره : ٦٨٢٢٣٧    /    تعداد نمایش : ٤٠٦جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پرچم مقدس ایران

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سازمان فرهنگ و ارتباطات

شورای عالی ایرانیان خارج از کشور

امور فرهنگی ایرانیان خارج از کشور

مجله دنیای ایرانی

گسترش زبان فارسی

آموزش زبان فارسی ویژه کودکان

سايت آموزش زبان فارسي

شبکه جهانی جام جم

شبکه بین المللی تلویزیونی آی فیلم

رادیو ایران

میراث فرهنگی ایران

پیک دوستی
vote
این وب سایت در اطلاع رسانی برنامه های رایزنی چه اندلزه مفید است؟

خیلی زیاد
زیاد
کم

UsersStats
Visitorsofpage: 607388
Visitorsofday : 83
Visitorsofpage : 2165098
Onlinevisitors : 7
PageLoad : 0.8125