يکشنبه ٢٧ آبان ١٣٩٧

  

 
ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|نقشه سايت|Español
Title
iran
حرم مطهر امام رضا (ع)
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

صندوق احیای اماکن تاریخی و انجمن همکاری با یونسکو تفاهم‌نامه امضا کردند

به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا از صندوق احیا و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی، محمدرضا پوینده مدیرعامل و رئیس هیات مدیره این صندوق و محمدرضا مجیدی، مدیرعامل و رئیس هیات مدیره انجمن همکاری با یونسکو( IACU ) تفاهم‌نامه امضا کردند.
در این تفاهم‌نامه همکاری، بر مشارکت طرفین برای معرفی توانمندی و تجربیات صندوق احیا، درسطوح منطقه ای و بین المللی و اطلاع رسانی برای معرفی بسته های سرمایه گذاری و شناسایی و جذب سرمایه گذاران خارجی در زمینه مشارکت و سرمایه گذاری احیا و بهره برداری بناهای تاریخی تاکید شده است.
طرفین بر اساس این تفاهم‌نامه نسبت به برگزاری گردهمایی‌ها، سمینارها و تهیه مصادیق ترویجی احیای اماکن و بافت های تاریخی به منظور معرفی مزیت‌ها و قابلیت‌های این حوزه در زمینه گردشگری اقدام خواهند کرد.
با امضای تفاهم‌نامه یادشده، طرفین نسبت به معرفی و برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی و سخنرانی‌ها و بازدیدهای علمی و شرکت در نمایشگاه‌ها و سایر امور مرتبط با فعالیت های مشترک خود با صندوق اقدام می کنند.
همکاری‌های لازم برای برگزاری کارگاه‌های آموزشی در زمینه مرمت، احیا و بهره‌برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی و شناسایی اماکن تاریخی و فرهنگی واجد ارزش راهبری و هدایت به سمت تعیین کاربری متناسب با هدف جذب سرمایه‌گذار خارجی برای احیا و بهره‌برداری با بهره‌گیری از قابلیت‌های قانونی متقابل نیز از جمله موارد مطرح شده در این تفاهم‌نامه است.
به گزارش ایرنا، صندوق احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی، موسسه‌ای غیرانتفاعی و وابسته به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است که در زمینه تشویق، هدایت و حمایت از فعالیت‌های قانونی سرمایه گذاران، تعیین کاربری و اعطای مجوز بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی کشور ایران فعالیت می کند.
حمایت از اشخاص حقیقی و حقوقی مرتبط با احیای بناها و اماکن تاریخی برای توسعه ظرفیت های فنی و مهندسی در این زمینه و اعطای تسهیلات حمایتی به بهره‌برداران با رعایت قوانین و مقررات مربوطه، از دیگر وظایف و اختیارت این صندوق تخصصی است. 


١٦:٣٠ - 1396/04/20    /    شماره : ٦٨٢٢٢٦    /    تعداد نمایش : ٣٨٦جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پرچم مقدس ایران

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سازمان فرهنگ و ارتباطات

شورای عالی ایرانیان خارج از کشور

امور فرهنگی ایرانیان خارج از کشور

مجله دنیای ایرانی

گسترش زبان فارسی

آموزش زبان فارسی ویژه کودکان

سايت آموزش زبان فارسي

شبکه جهانی جام جم

شبکه بین المللی تلویزیونی آی فیلم

رادیو ایران

میراث فرهنگی ایران

پیک دوستی
vote
این وب سایت در اطلاع رسانی برنامه های رایزنی چه اندلزه مفید است؟

خیلی زیاد
زیاد
کم

UsersStats
Visitorsofpage: 607398
Visitorsofday : 93
Visitorsofpage : 2165108
Onlinevisitors : 15
PageLoad : 0.8906