يکشنبه ٢٧ آبان ١٣٩٧

  

 
ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|نقشه سايت|Español
Title
iran
سي و سه پل - اصفهان
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرکل آموزش وفرهنگ کمیسیون اتحادیه اروپا:دانشگاه های ایران ازسطح علمی وتحقیقات بالایی برخوردارند

خانم مورل که ریاست همکاری های بین المللی در بخش آموزش و جوانان کمیسیون اتحادیه اروپا را نیز برعهده دارد، درحاشیه دومین نشست کارگروه علوم، تحقیقات، فن آوری و نوآوری ایران و اتحادیه اروپا که در وزارت علوم ، تحقیقات و فن آوری برگرزار شد درتوضیح این نشست گفت:
فکر می کنم ایده این کارگروه و اطلاعاتی که قرار است طی روز های آتی دراین جلسات ارائه شود ، یافتن فرصت های همکاری است که اتحادیه اروپا در برنامه خود تحت عنوان برنامه اراسموس دارد.
وی در ادامه افزود: امیدوارم برنامه ای که در آن دانشگاه های اروپا با دانشگاه های ایران با یکدیگر در زمینه تبادل دانشجو کار می کنند، درسال جاری قادر به تبادل 500 دانشجو و استاد از دانشگاه های ایران باشیم، که بتوانیم دانشجو و استاد از ایران به دانشگاه های اروپا ببریم و همچنین از اروپا اساتید و داوطلبان رشته های دکترا به دانشگاههای ایران اعزام شوند.
وی درپاسخ به این پرسش که اعمال تحریم های غرب بر ایران تا چه میزان بر بخش علمی کشور ایران تاثیر گذاشته است، گفت: ما در بیرون از دایره تحریم ها قرار داریم چراکه اینها تماس های آکادمیک و دانشگاهی است و ما خارج از دغدغه های سیاسی قرار داریم.
وی درباره سطح علمی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ایران درمنطقه و بین الملل گفت: فکر می کنم علاقه مندی به واقع بالایی برای اروپا جهت کار با ایران وجود دارد.
مدیرکل آموزش وفرهنگ کمیسیون اروپا افزود:علاقه مندی بالایی در دانشگاه های اروپا و همچنین در دانشگاه های ایران برای همکاری با یکدیگر وجود دارد، چراکه سطح پژوهش و آکادمیک در دانشگاه های ایران بسیار بالا است.
نشست همکاری های مشترک علمی بین ایران و اتحادیه اروپا از دیروز( یکشنبه) دردانشگاه تهران آغاز شده است. 
این نشست تا دو روز دیگر همچنین با حضور 20 دانشگاه از اتحادیه اروپا که با هماهنگی وزارت علوم و کمیسیونرهای اتحادیه اروپا به عمل آمده، قرار است طی روزهای 12 و 13 تیرماه در باغ نگارستان دانشگاه تهران تحت عنوان رویداد علمی پژوهشی مشترک ایران و اتحادیه اروپا ادامه یابد.
بنابراین گزارش حسین سالار آملی قائم مقام وزیر علوم روز یکشنبه در حاشیه برگزاری نشست همکاری های مشترک علمی بین ایران و اتحادیه اروپا درباره این جلسات گفت: دانشگا ه های برتر ایران و اتحادیه اروپا قرار است در این جلسات با یکدیگر ملاقات و برای برنامه ریزی برگزاری دوره های مشترک و تبادل علم و دانش گفت وگو داشته باشند.
شاور وزیرعلوم گفت: همچنین در بخش آموزشی مباحثی طرح خواهد شد که عمدتا به آن «اراموس کلاس» می گویند و نیز در بخش همکاری ها و ظرفیت سازی دانشگاهی در این جلسه تبادل نظر می شود.
سالار آملی خاطر نشان کرد: دانشگا ه های برتر ایران و اتحادیه اروپا قرار است در این جلسات با یک دیگر ملاقات و برای برنامه ریزی برگزاری دوره های مشترک و تبادل علم و دانش گفت وگو داشته باشند.
وی گفت: همکاری درمورد دوره های 6 ماهه اعزام دانشجویان به خارج از کشور و اتحادیه اروپا نیز مناسب است اما در بخش همکاری با اتحادیه اروپا هنوز ضعیف هستیم و می خواهیم در این جلسات روی نکات ضعف کار کنیم تا در بخش تحقیقات نیز موثر واقع شویم.
رییس سازمان همکاری های بین المللی وزارت علوم اظهار کرد: از 28 عضو اتحادیه اروپا، 22 کشور در این هیات حضور دارند و عمدتا کشورهای توانمندی همچون سوئد، اتریش، آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، پرتغال و غیره هستند که هر کدام نمایندگان خود را برای توسعه علمی با ایران در این هیات به تهران فرستاده اند.


١٥:٠٠ - 1396/04/12    /    شماره : ٦٨١٥٦٠    /    تعداد نمایش : ٤٠١جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پرچم مقدس ایران

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سازمان فرهنگ و ارتباطات

شورای عالی ایرانیان خارج از کشور

امور فرهنگی ایرانیان خارج از کشور

مجله دنیای ایرانی

گسترش زبان فارسی

آموزش زبان فارسی ویژه کودکان

سايت آموزش زبان فارسي

شبکه جهانی جام جم

شبکه بین المللی تلویزیونی آی فیلم

رادیو ایران

میراث فرهنگی ایران

پیک دوستی
vote
این وب سایت در اطلاع رسانی برنامه های رایزنی چه اندلزه مفید است؟

خیلی زیاد
زیاد
کم

UsersStats
Visitorsofpage: 607417
Visitorsofday : 114
Visitorsofpage : 2165129
Onlinevisitors : 4
PageLoad : 1.3594