يکشنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٦

  

 
ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|نقشه سايت|Español
عنوان
ایران
1
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]
اشتراک خبرنامه
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی :

راه اندازی پایگاه اسلامی برای سنجش رشد علوم قرآنی در جهان اسلام

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه 36 شورای توسعه فرهنگ قرآنی این شورا به ریاست محمدرضا مخبر دزفولی برگزار شد.
در ابتدای این جلسه و پس از تذکر یکی از اعضا نسبت به برخی طرح‌ها و لوایح قرآنی مطرح شده در مجلس شورای اسلامی، مقرر شد دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی نسبت به تقویت ارتباطات با مجلس شورای اسلامی و کمیسیون‌های تخصصی و مرتبط مجلس اقدام لازم را انجام دهد.
در ادامه جلسه، پیش نویس سند توسعه فعالیت­های تبلیغی ترویجی قرآن کریم مورد بحث و بررسی قرار گرفت و برخی از مواد این سند با پیشنهادهای اعضا اصلاح و بازنگری شد و نهایتاً این سند به همراه برخی اصلاحات جزئی مورد تصویب نهایی قرار گرفت.
اعضای شورای توسعه فرهنگ قرآنی در این بخش بر ضرورت سنجش و پایش اثربخشی کیفی فعالیت‌های قرآنی در کشور، تدوین شاخص‌های قابل سنجش به منظور بررسی و رصد میزان موفقیت فعالیت‌های قرآنی در کشور، خودداری از ایجاد ساز و کارهای موازی و زائد و تمرکز بر اقشار دانش‌آموز و دانشجو در فعالیت‌های قرآنی، تاکید کردند.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه جلسه درخصوص راه اندازی یک پایگاه اسلامی برای سنجش میزان رشد علوم قرآنی در جهان اسلام، گفت: در این بخش باید با تعریف شاخص‌ها و چشم‌اندازها و استفاده از همه ظرفیت‌ها و قابلیت‌های جهان اسلام اقدام لازم صورت پذیرد.
مخبر دزفولی همچنین بر لزوم مطالعه تطبیقی در زمینه فعالیت های قرآنی جمهوری اسلامی با فعالیت‌های قرآنی دیگر کشورهای اسلامی تاکید کرد.
دستور بعدی این جلسه 36 شورای توسعه فرهنگ قرآنی، ارائه پیش­ نویس آیین ­نامه «هیات حفظ کرامت چهره های قرآنی» بود که پس از بحث و گفت و گو با توجه به نبود اجماع نظر و کمبود وقت جلسه مقرر شد پس از بازنگری این پیش نویس طبق مباحث مطروحه در جلسه، جهت بررسی و تصویب به جلسات آتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی ارائه شود.


١٨:٠٠ - 1396/04/12    /    شماره : ٦٨١٥٥٧    /    تعداد نمایش : ٣٤٠جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
تازه ها
پرچم مقدس ایران

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سازمان فرهنگ و ارتباطات

شورای عالی ایرانیان خارج از کشور

امور فرهنگی ایرانیان خارج از کشور

مجله دنیای ایرانی

گسترش زبان فارسی

آموزش زبان فارسی ویژه کودکان

سايت آموزش زبان فارسي

شبکه جهانی جام جم

شبکه بین المللی تلویزیونی آی فیلم

رادیو ایران

میراث فرهنگی ایران

پیک دوستی
نظرسنجی
این وب سایت در اطلاع رسانی برنامه های رایزنی چه اندلزه مفید است؟

خیلی زیاد
زیاد
کم

آمار بازدیدکنندگان
بازدید این صفحه: 570745
بازدید امروز : 1078
بازدید این صفحه : 2065935
بازدیدکنندگان آنلاين : 4
زمان بازدید : 1.2500