يکشنبه ٢٧ آبان ١٣٩٧

  

 
ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|نقشه سايت|Español
Title
iran
هتل عالی قاپو اصفهان
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

کنفرانس روز قدس و حمایت از ملت فلسطین در مادرید برگزار شد

«یوسف فرناندز» دبیر فدراسیون مسلمانان در اسپانیا به عنوان نخستین سخنران این کنفرانس، که به همت رایزنی فرهنگی‌ جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا برگزار شد، گفت: روز قدس فقط متعلق به مسلمانان نیست بلکه برای همه کسانی‌ است که برای آزادی جهان مبارزه می‌ کنند .
وی در این مورد به سخنان امام خمینی (ره) اشاره داشت که هنگامی که روز قدس را تعیین نمود ، گفته بود که هیچ مساله ای مهمتر از مساله فلسطین وجود ندارد و وجود نخواهد داشت .
فرناندز خاطرنشان کرد که روز قدس امسال به دو دلیل مهم است: نخستین اهمیت آن در این است که امسال 50 سال از اشغالگری، 50 سال سرکوبی و یهودی سازی سرزمین های اشغالی می‌ گذرد . این کارشناس توضیح داد که یهودی سازی مذکور به اشکال مختلف از جمله سرکوبی، اخراج فلسطینیان از سرزمین هایشان ، ندادن مجوز به فلسطینیان و زیر پا گذاشتن حقوق مردم این سرزمین انجام گرفت .
وی ادامه داد: اهمیت دوم در این است که مساله فلسطین در پایین ترین سطح خود قرار دارد به طوری که اگر سالها قبل مساله فلسطین در تمامی رسانه ها منتشر می‌ شد اکنون حتی در رسانه های تخصصی نیز منتشر نمی‌ شود زیرا اکنون به جای فلسطین ، از سوریه ، داعش ، قطر و غیره صحبت می‌ شود .
دبیر فدراسیون مسلمانان با اشاره به اینکه استراتژی غرب این است که مساله فلسطین از یاد برود و حتی خود فلسطینیان نیز آن را فراموش کنند، تصریح کرد که حال به جای صحبت از مبارزه اعراب با اسراییلی‌ ها ، از عادی سازی روابط بین اعراب و اسراییلی‌ ها صحبت می‌ شود .
فرناندز در این مورد به روابط عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی اشاره داشت که سعودی ها قبلا آن را مخفی‌ می‌ کردند اما اکنون علنا این روابط را آشکار کرده ا‌ند .
وی همچنین به دیدار «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا از عربستان سعودی و صحبت از ایجاد یک ناتو سنی‌ در کنار اسرائیل علیه ایران اشاره داشت که با وقوع بحران قطر، این مساله به تعلیق مانده است .
فرناندز تاکید کرد که به لطف روز قدس، مساله فلسطین ، فراموش نخواهد شد .
سپس حجت الاسلام «جعفر گنزالس» موسس و رئیس سازمان غیر دولتی مسلمانان برای صلح در سخنانی ضمن صحبت در مورد چگونگی‌ ایجاد رژیم صهیونیستی، اشاره داشت که در بین سالهای 1948 تا 1979 که سال پیروزی انقلاب اسلامی بود ، فلسطینیان تحت سرکوبی قرار داشتند تا اینکه امام راحل روز قدس را برای مبارزه با اشغالگری اعلام کرد.
وی گفت: امام خمینی (ره ) به این دلیل این تصمیم را گرفت که در فلسطین یک جنگ با اهمیت جهانی‌ وجود داشت و همچنین به این دلیل که جامعه مسلمانان برای دفاع از فلسطینیان به جنبش درآمد .
وی تاکید کرد که روز قدس مسیر مبارزه جامعه مسلمانان و خود فلسطینیان علیه رژیم صهیونیستی را تعیین کرد و بدون این روز ، مبارزه مذکور تضعیف می‌ یافت .
وی افزود که امپریالیسم اسپانیایی - پرتغالی و آمریکایی که در قاره آمریکا اعمال شد، مانند سیاست کشتاری است که رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان اعمال می‌ کند .
گنزالس گفت که آنچه که رژیم صهیونیستی در فکر دارد ، بسیار بیشتر از اشغال سرزمین ها است و در واقع ، سعی‌ این رژیم به عنوان یک جنگ صلیبی برای نابودی اسلام است زیرا اسلام تنها جامعه ای است که خصلت پلید و شوم این امپریالیست ها را محکوم می‌ کند .
وی همچنین تصریح نمود که رژیم صهیونیستی ، ارتشی برای جنگ ندارد و ارتش آن ، شیاطین داعش هستند که به کشتار می‌ پردازند .
حجت الاسلام «عبدالزهره البندر» ملقب به «شیخ ابو نبوغ» از روحانیان عراقی مهمان نیز در سخنانی گفت: روز قدس فریاد جهان در مورد حقوق فلسطینیان در مقابل سیاست های محتاطانه حاکمان عرب است .
وی افزود: دولت های عرب، فلسطین را رها کرده و آن را به دست رژیم صهیونیستی سپرده ا‌ند و روز قدس، افزون بر احیای مساله فلسطین باعث شده که فلسطین از یاد نرود .
شیخ ابو نبوغ همچنین گفت که رسانه های غربی، سازمان ها و جنبش هایی‌ نظیر حزب الله را که از فلسطینیان دفاع می‌ کنند، تروریست می‌ خوانند .
وی به بیانات امام راحل نیز اشاره کرد که فرمودند مبارزه خود را به پایان نخواهیم رساند تا وقتی‌ که فلسطینیان به سرزمین های خود باز گردند ، تا وقتی‌ که اسراییل را اخراج کنیم و فلسطینیان حقوق خود را به دست آورند.
این روحانی عراقی تاکید کرد: تا وقتی‌ که مردمی خواهان حقوق هستند ، هچ حقوقی از دست نخواهد رفت .


٢٠:٤٤ - 1396/04/03    /    شماره : ٦٨١٠٣٦    /    تعداد نمایش : ٤١٨جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پرچم مقدس ایران

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سازمان فرهنگ و ارتباطات

شورای عالی ایرانیان خارج از کشور

امور فرهنگی ایرانیان خارج از کشور

مجله دنیای ایرانی

گسترش زبان فارسی

آموزش زبان فارسی ویژه کودکان

سايت آموزش زبان فارسي

شبکه جهانی جام جم

شبکه بین المللی تلویزیونی آی فیلم

رادیو ایران

میراث فرهنگی ایران

پیک دوستی
vote
این وب سایت در اطلاع رسانی برنامه های رایزنی چه اندلزه مفید است؟

خیلی زیاد
زیاد
کم

UsersStats
Visitorsofpage: 607382
Visitorsofday : 77
Visitorsofpage : 2165092
Onlinevisitors : 1
PageLoad : 1.5625