يکشنبه ٢٧ آبان ١٣٩٧

  

 
ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|نقشه سايت|Español
Title
iran
مقبره ابن سینا /همدان
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

بیانیه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا به مناسبت روز قدس

به گزارش ایرنا، در این بیانیه آمده است:
بسم الله الرّحمن الرّحیم
«مسئله قدس حادثه‌ای است برای موّحدین جهان و مؤمنان اعصار گذشته، حال و آینده، از روزی که مسجدالاقصی‌ پی‌ریزی شد تا آنگاه که این سیاره در نظام هستی در گردش است... وچه ننگ است برای دولتهای اسلامی که بادر دست داشتن شریان حیاتی ابرقدرت‌های جهان بنشینند و تماشاگر باشند که امریکا، ابرجنایتکار تاریخ، یک عنصر فاسد بی‌ارزش را در مقابل آنان علم کند و با عده‌ای ناچیز، عبادتگاه مقدس و قبله گاه اول آنان را از آنان غصب نموده و با کمال وقاحت در مقابل همه آنان قدرت ‌نمایی کند». امام خمینی (ره)
روز قدس دیگری از راه می‌رسد، در حالی که خاورمیانه بیش از هر زمان دیگری در آتش تفرقه و تروریسم می‌سوزد. جهان اسلام چند پاره‌تر از هر زمان دیگر، به درگیری‌های داخلی مشغول است و کوچکترین اراده‌ای برای پیگیری بازپس‌گیری اراضی اشغالی از سوی سران وابسته کشورهای اسلامی به چشم نمی‌خورد. 
قدرت‌گیری دولت جدید در ایالات متحده و هم‌پیمانی آمریکایی-وهابی نیز، حاکمان خودکامه منطقه را به هوس انداخته تا نقشه‌های جاه‌طلبانه خود را بیشتر از پیش پی بگیرند، تا آنجا که در سکوت و سازش خیانت‌بار دولت‌های عربی، امروز رژیم صهیونیستی، این «مغز و مادر تروریسم»، سخن از آپارتایدی جدید در قلب خاورمیانه به میان می‌آورد.
رسالت و آرمان فلسطین اما خاموش نشده است، چرا که آرمان احیای ارزش‌های اسلامی، قطع آمال ابرقدرت‌ها، عدالت‌خواهی و بازگشت به سرزمین زنده است و در نبود چشم‌اندازی برای پایان مسئله فلسطین، حفاظت و نگهداری از این آرمان بیش از پیش اهمیت می‌یابد. 
روز جهانی قدس، برای ما نشانه‌ای است تا راه تمیز حق از باطل گم نشود و تلنگری است برای وجدان‌های جهانی تا از آرمان قدس غافل نشوند. 
از این روست که ضمن تأکید بر اهمیت حضور در همایش عظیم روز جهانی قدس برای انعکاس صدای تظلم‌خواهی مردم فلسطین در مقابل رژیم اشغالگر، باید گامی بلندتر و جدی‌تر از این آیین وحدت‌بخش سالیانه برداشت؛ باید آموخت و آموزاند و آگاهی‌ جهانی را نسبت به اشغالگری اراضی فلسطین و جنایات رژیم متجاوز صهیونیستی افزایش داد؛ باید برای همگرایی و مقابله با سیاست‌های تفرقه‌آمیز استکبار کوشید و صدای یک میلیارد و اندی مسلمان را برای انعکاس فریاد فلسطین یکپارچه کرد؛ و باید کوشید تا مسئله فلسطین، این زخم کهنه شصت‌ساله، برای همیشه و همیشه مسئله اول و اولویت غیرقابل مذاکره جهان اسلام باقی بماند، که «تنها راه ‌ریشه‌کن ‌کردن‌ این‌ غده‌ سرطانی‌ خطرناک‌، مقاومت ‌و مبارزه ‌است‌».
اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا


٢٢:١١ - 1396/03/28    /    شماره : ٦٨٠٥٦٠    /    تعداد نمایش : ٤٣٨جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پرچم مقدس ایران

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سازمان فرهنگ و ارتباطات

شورای عالی ایرانیان خارج از کشور

امور فرهنگی ایرانیان خارج از کشور

مجله دنیای ایرانی

گسترش زبان فارسی

آموزش زبان فارسی ویژه کودکان

سايت آموزش زبان فارسي

شبکه جهانی جام جم

شبکه بین المللی تلویزیونی آی فیلم

رادیو ایران

میراث فرهنگی ایران

پیک دوستی
vote
این وب سایت در اطلاع رسانی برنامه های رایزنی چه اندلزه مفید است؟

خیلی زیاد
زیاد
کم

UsersStats
Visitorsofpage: 607416
Visitorsofday : 113
Visitorsofpage : 2165128
Onlinevisitors : 2
PageLoad : 1.1407