يکشنبه ٢٧ آبان ١٣٩٧

  

 
ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|نقشه سايت|Español
Title
iran
شيراز - مرقد خواجه حافظ شيرازي
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

انجمن‌های میراث ‌فرهنگی در سراسر کشور تشکیل می‌شوند

به گزارش ایرنا از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، سید رحمت‌الله رئوف‌ حنان افزود: «انجمن‌های میراث‌فرهنگی در سال 1325 در سازمان حفاظت آثار باستانی دوره پهلوی در نیشابور شکل گرفتند.»
وی اظهار داشت: در سال 1364، زمانی که اساسنامه سازمان میراث‌فرهنگی به‌تصویب می‌رسد به موضوع این انجمن‌ها هم اشاره می‌شود و در سال 1373 برای اولین بار اساسنامه انجمن‌های میراث‌فرهنگی به‌تصویب شورای عالی میراث‌فرهنگی می‌رسد.
رئوف‌حنان اضافه کرد: در سال 1395، شورای‌عالی میراث‌فرهنگی بار دیگر اساسنامه انجمن‌های میراث‌فرهنگی را مورد بازنگری قرار داد و به‌تصویب رساند؛ به موجب این اساسنامه، این انجمن‌ها زیرنظر سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و با هدف حمایت از میراث‌فرهنگی با حضور مقامات و مسوولان تشکیل می‌شوند.
دبیر انجمن‌های میراث‌فرهنگی کشور افزود: طبق اساسنامه، رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به‌عنوان رئیس انجمن‌های میراث‌فرهنگی کشور فعالیت می‌کند و بنده نیز به‌عنوان دبیر این انجمن‌ها منصوب شدم. همچنین در استان‌ها استانداران، شهرستان‌ها فرمانداران و در روستاها دهیاران رؤسای این انجمن‌ها هستند.
وی توضیح داد: با دستور و تاکید دکتر زهرا احمدی پور، راه‌اندازی و فعالیت انجمن‌های میراث‌فرهنگی در سراسر کشور در دستورکار قرار گرفته تا هم‌زمان با تشکیل انجمن‌هایی یکپارچه با حضور مقامات و مسوولان، بحث حمایت از میراث‌فرهنگی و اجرای وظایف ذاتی و اصلی سازمان میراث‌فرهنگی نیز در تمام نقاط کشور به‌شکل منظم دنبال شود.
رئوف‌حنان، هدف اصلی تشکیل انجمن‌های میراث‌فرهنگی، را ایجاد زمینه برای حمایت از میراث‌فرهنگی توسط افرادی دانست که در استان، شهرستان، روستا و بخش خود مسئولیت و جایگاه خاصی دارند.
وی گفت: بنا به درخواست معاون رئیس‌جمهوری از وزارت کشور، به ‌زودی استانداران سراسر ایران در جلسه‌ای که با حضور رئیس سازمان میراث‌ فرهنگی تشکیل می‌شود، شرکت می‌کنند تا با وظایف و مسوولیت‌های انجمن‌های میراث‌فرهنگی بیشتر آشنا شوند. در این جلسه اهداف و موارد موردنظر سازمان میراث‌فرهنگی از انجمن‌های یاد شده در سراسر کشور برای استانداران تبیین و تشریح می‌شود.


١٦:٣١ - 1396/03/27    /    شماره : ٦٨٠٥٢٥    /    تعداد نمایش : ٤٣٨جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پرچم مقدس ایران

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سازمان فرهنگ و ارتباطات

شورای عالی ایرانیان خارج از کشور

امور فرهنگی ایرانیان خارج از کشور

مجله دنیای ایرانی

گسترش زبان فارسی

آموزش زبان فارسی ویژه کودکان

سايت آموزش زبان فارسي

شبکه جهانی جام جم

شبکه بین المللی تلویزیونی آی فیلم

رادیو ایران

میراث فرهنگی ایران

پیک دوستی
vote
این وب سایت در اطلاع رسانی برنامه های رایزنی چه اندلزه مفید است؟

خیلی زیاد
زیاد
کم

UsersStats
Visitorsofpage: 607437
Visitorsofday : 138
Visitorsofpage : 2165153
Onlinevisitors : 1
PageLoad : 1.2344