يکشنبه ٣١ تير ١٣٩٧

  

 
ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|نقشه سايت|Español
Title
iran
غار علیصدر/ همدان
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

آیین سوگواری سالگرد ارتحال امام راحل در مادرید اسپانیا برگزار شد.

 این مراسم یکشنبه شب با حضور ایرانی ها و عراقی های مقیم افزون براسپانیایی های دوستدار امام راحل و کارکنان سفارت ایران برگزارشد. حجت الاسلام والمسلمین «جعفر گونزالس» موسس بنیاد مسلمانان برای صلح طی سخنانی به بعد معنوی زندگی امام راحل پرداخت و گفت:هر چیزی که در صحنه سیاسی و اجتماعی ایران پس از انقلاب رخ داده ، مرتبط با امام است .انقلاب، یک مسئله بسیار پیچیده است اما حفظ آن ، بسیار سخت تر می باشد.

وی گفت :امام یک ارتباط بسیار نزدیک با خدا داشته که در همه حرف ها و کارهای ایشان در طول این سالها دیده می‌ شود .وی یک نگاه الهی داشت که از ابتدا روشن بود .در هر حرکت ، کلمه و هر تصمیمی که امام می‌ گیرد ، می‌ شود دید که یک بعد و مقام الهی دارد و حقیقت را نگاه می‌ کند.
پس از آن، «گوستاوو مورالس» استاد دانشگاه سئو سن پابلو مادرید و نویسنده دو کتاب در مورد امام خمینی در سخنانی گفت که امام خمینی فقط ثروت و میراث منحصر به فرد مسلمانان شیعه یا در کل مسلمانان نیست بلکه میراث جهانیان است.
مورالس افزود: پیام امام خمینی(ره) به همه مستضعفان جهان و برای تمامی مردم جهان این است که جهان زیر قدرت استکبار جهانی‌ رنج می‌ برد .
وی ادامه داد:امام خمینی کاری که انجام داد این بود که امید به تمامی ملت های جهان به خصوص به کشورش ایران می‌ فرستد ، جایی‌ که یک انقلاب آزادی بخش برای همه مسلمانان ایرانی و برای بقیه کشورها به پیروزی رسید. زیرا این پیام نه شرقی‌ نه غربی و امیدواری پیروزی مستضعفان بر مستکبران ، پیامی است که در همه جهان نفوذ کرد و نشان داد که مارکسیسم فرقی‌ با کاپیتالسیم ندارد .
به گفته مورالس ، پیام امام خمینی فراتر از سخنوری های قدیمی‌ که در طول یک قرن در غرب در بین دکترین لیبرال کاپیتالیسم و دکترین مارکسیست وجود داشت است و بر آنها غلبه کرد .


١٠:٠٠ - 1396/03/15    /    شماره : ٦٧٩٥٩٠    /    تعداد نمایش : ٤٤٠جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پرچم مقدس ایران

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سازمان فرهنگ و ارتباطات

شورای عالی ایرانیان خارج از کشور

امور فرهنگی ایرانیان خارج از کشور

مجله دنیای ایرانی

گسترش زبان فارسی

آموزش زبان فارسی ویژه کودکان

سايت آموزش زبان فارسي

شبکه جهانی جام جم

شبکه بین المللی تلویزیونی آی فیلم

رادیو ایران

میراث فرهنگی ایران

پیک دوستی
vote
این وب سایت در اطلاع رسانی برنامه های رایزنی چه اندلزه مفید است؟

خیلی زیاد
زیاد
کم

UsersStats
Visitorsofpage: 598601
Visitorsofday : 120
Visitorsofpage : 2137593
Onlinevisitors : 3
PageLoad : 0.9374