يکشنبه ٣١ تير ١٣٩٧

  

 
ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|نقشه سايت|Español
Title
iran
2
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

راه امام را ادامه می دهیم

آنهایی که محاسنی سپید کرده اند و روزهای سرد و البته داغ زمستان 57 و زمستانهای قبل تر از آن تا سال 42 را به یاد دارند به خوبی می دانند که دلیل حضور این همه جمعیت در رثای بیست و هشتمین سالگشت ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی در این مکان چیست. 
زمانی که کشور در ید اختیار اغیار بود و یک ایرانی حتی نمی توانست با آنها حقوق برابری داشته باشد و کاپیتولاسیون ها و انقلاب سفید ها و.. را بر مردم تحمیل کرده بودند، نیاز بود که ناخدایی خبره بیاید و کشتی کم رمق آن روزهای جامعه ایرانی را از امواج متلاطم به سلامت عبور دهد و برای همیشه به همه آن پلشتی ها و زندگی سخت ایرانیان پایانی دهد و آن شخص در 15 خرداد 42 برای همه ایرانیان نامی آشنا شد؛ آیت الله روح الله خمینی.
و چنین بود که مبارزات مردم و امامشان برای استقلال، آزادی و به کرسی نشاندن جمهوری اسلامی سیری ممتد یافت و نه کشتن ها و نه تبعید ها و نه حکومت نظامی ها و ده ها جور سختی و زور حکومتیان نتوانست مانعی در برابر سیل خروشان ملت ایجاد کند تا اینکه 27 دی 57 «شاه رفت» و 22 بهمن هم «امام آمد» و هم انقلاب مردم به بار نشست.
زندگی مملو از مبارزه، آزادیخواهی و آزادگی خمینی بزرگ بالاخره در 14 خرداد سال 68 به پایان رسید و پس از آن هرچه بود، لزوم امتداد راهش و آموزه های انقلابی اش بود.
برگزاری باشکوه آئین سالروز ارتحال امام راحل آن هم با گذشت 28 سال از این رخداد تلخ در حرم مطرش با حضور ده ها هزار ایرانی روزه دار از دور و نزدیک ترین شهر و روستاهای ایران حاوی این پایم است که ایرانیان با همه مشکلاتی که شاید در اقتصاد و منطقه و جهان داشته باشند اما پای انقلاب و آرمان هایش ایستاده اند و راه امام شان را پشت سر رهبری آیت الله خامنه ای ادامه خواهند داد.


١٨:٣١ - 1396/03/14    /    شماره : ٦٧٩٥١٢    /    تعداد نمایش : ٣٦٤جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پرچم مقدس ایران

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سازمان فرهنگ و ارتباطات

شورای عالی ایرانیان خارج از کشور

امور فرهنگی ایرانیان خارج از کشور

مجله دنیای ایرانی

گسترش زبان فارسی

آموزش زبان فارسی ویژه کودکان

سايت آموزش زبان فارسي

شبکه جهانی جام جم

شبکه بین المللی تلویزیونی آی فیلم

رادیو ایران

میراث فرهنگی ایران

پیک دوستی
vote
این وب سایت در اطلاع رسانی برنامه های رایزنی چه اندلزه مفید است؟

خیلی زیاد
زیاد
کم

UsersStats
Visitorsofpage: 598592
Visitorsofday : 109
Visitorsofpage : 2137582
Onlinevisitors : 3
PageLoad : 1.4062