چهارشنبه ٢٧ تير ١٣٩٧

  

 
ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|نقشه سايت|Español
Title
iran
ایران ما
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

معاون بین‌الملل سازمان فرهنگ:

دانشگاه مذاهب اسلامی جلوه‌اي از تقریبی است.

به گزارش اداره‌كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، نخستین نشست هم‌اندیشی و بررسی راهکارهای تعامل و همکاری دانشگاه مذاهب اسلامی با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، با حضور عباس خامه‌يار، معاون بين‌الملل اين سازمان و مديران كل اين معاونت و حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسین مختاری، ريیس و معاونین دانشگاه مذاهب اسلامی در محل اين دانشگاه، برگزار شد.

خامه‌يار در سخنراني خود در اين نشست، دانشگاه مذاهب اسلامی را بهترین جلوه تقریبی عنوان کرد و گفت: اين دانشگاه داراي ظرفیت بسیار بالا و با اهميتي بوده و نمونه زیبا و عملی وحدت و تقریب است؛ این آمادگی در همه زمینه‌ها وجود دارد که ما به کمک دانشگاه بیاییم، زیرا اعتقاد داریم تقریب یک باور و اعتقاد است.معاون بین‌الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی از دانشگاه مذاهب اسلامی به عنوان یک ظرفیت قابل بهره‌برداری یاد کرد و افزود: بسیاری از رایزنان فرهنگي صبغه دانشگاهی دارند که مي‌توانند به عنوان نمايندگان دانشگاه مذاهب اسلامي در معرفي و ارتقاي جايگاه بين‌المللي اين دانشگاه تلاش كنند. وی همچنین، گفت: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي داراي ۲۰۰ اتاق ایران در کشورهای مختلف به جز رایزنی‎ها و نمایندگی‎های فرهنگی كشورمان، است که می‌تواند محل تلاقی دانشجویان و استادان خارجی دانشگاه مذاهب اسلامی قرار گیرد.

تأكيد بر تعامل بین دانشگاه مذاهب اسلامي و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

حجت‌الاسلام مختاری طی سخنانی، به فلسفه پیدایش دانشگاه به لحاظ آکادمیک و حوزوی اشاره کرد و گفت: به لحاظ آکادمیک و نظری قرار بود این دانشگاه در تحکیم و تعمیق ارتباطات بین مذاهب کمک شایانی کند. از آنجا که بحث وحدت و تقریب نیاز به یک پشتوانه فکری و نظری داشت، دانشگاه مذاهب اسلامی بدين منظور تأسیس شد و در این مدت فعالیت‌های خوبی انجام شده اما هنوز با نقطه مطلوب فاصله دارد.

ريیس دانشگاه مذاهب اسلامي افزود: ما معتقدیم دانشگاه مذاهب اسلامی باید آبروی نظام و کمکی برای نهادهایی که در راستای تقریب کار می‌کنند، باشد. بنابراین دانشگاه مذاهب اسلامی پشتوانه فکری و نظری برای فعالیت‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی نیز، خواهد بود و برای این منظور جلسه همکاری و بررسی راهکارهای تعامل مشترک تشکیل شده است.

وي اظهار كرد: ما معتقدیم دانشگاه مذاهب اسلامی یک ظرفیت بالا و ویژه برای نظام و کشور است و نشان می‌دهد تقریب برای ما تاکتیک نیست، بلکه یک استراتژی و عقیده است. از اين رو، انتظار داریم رایزنان فرهنگی درخارج از کشور همكار دانشگاه باشند و تعامل بین دانشگاه و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به ویژه در زمینه جذب دانشجو بیش از پیش باشد.

حجت‌الاسلام مختاری در پايان سخنان خود، يادآور شد: تبادل استاد و دانشجو، استفاده از ظرفیت استادان، دانشجویان و دانش‌آموختگان این دانشگاه در فعالیت‌های سازمان، راه‌اندازی مجلات مشترک و برگزاری همایش‎های بین‌المللی و ... می‌تواند از جمله زمینه‌های اين همکاری باشد.

در پايان این نشست، مدیران کل معاونت بین‌الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و معاونین دانشگاه در خصوص ظرفیت‌ها و راهکارهای همکاری‌های مشترک در حوزه‌های مختلف به ویژه فعالیت‌های تقریبی به بیان نقطه نظرات خود پرداختند و مقرر شد کمیته مشترکی جهت بررسی زمینه‌های همکاری‌های دانشگاه و سازمان تشکیل شود و برای این منظور دو نماینده از سوی طرفین معرفی شد.


١٨:٠٠ - 1396/03/02    /    شماره : ٦٧٨٦١٦    /    تعداد نمایش : ٣٥٤جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پرچم مقدس ایران

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سازمان فرهنگ و ارتباطات

شورای عالی ایرانیان خارج از کشور

امور فرهنگی ایرانیان خارج از کشور

مجله دنیای ایرانی

گسترش زبان فارسی

آموزش زبان فارسی ویژه کودکان

سايت آموزش زبان فارسي

شبکه جهانی جام جم

شبکه بین المللی تلویزیونی آی فیلم

رادیو ایران

میراث فرهنگی ایران

پیک دوستی
vote
این وب سایت در اطلاع رسانی برنامه های رایزنی چه اندلزه مفید است؟

خیلی زیاد
زیاد
کم

UsersStats
Visitorsofpage: 598323
Visitorsofday : 148
Visitorsofpage : 2136741
Onlinevisitors : 11
PageLoad : 1.0156