جمعه ٣١ فروردين ١٣٩٧

  

 
ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|نقشه سايت|Español
عنوان
ایران
حرم مطهر امام رضا (ع)
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]
اشتراک خبرنامه
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

روز درخشش ملت؛

بازتاب پیروزی حسن روحانی در رسانه های اسپانیا

ه گزارش ایرنا، روزنامه ال پاییس نوشت: براساس آنچه که «عبد الرضا رحمانی فضلی» وزیر کشور ایران اعلام کرد ، حسن روحانی با 57 درصد آراء به عنوان رئیس جمهوری این کشوردوباره انتخاب شد .
این روزنامه افزود :روحانی اعتدالگرا بدین ترتیب در انتخابات ریاست جمهوری به یک پیروزی آشکار دست یافت تا به برنامه گشایشی خود نسبت به خارج و اصلاحات محتاطانه داخلی‌ تداوم دهد.
ال پاییس ادامه داد: بااین حال «ابراهیم رئیسی» تندرو که رقیب اصلی‌ روحانی بود،38 درصد آرا را بدست آورد.
این روزنامه همچنین به مشارکت گسترده مردم درانتخابات اشاره کرده و خاطرنشان ساخت که 70 درصد واجدان شرایط در این انتخابات شرکت داشتند.
روزنامه ال موندو نیزنوشت :حسن روحانی رئیس جمهوری کنونی ایران براساس اعلام وزیرکشور با 23.5میلیون رای و تقریبا 57 درصد آرا در دور نخست انتخاباتی موفق به انتخاب مجدد شد و ابراهیم رییسی رقیب اصلی‌ وی با 15.4میلیون رای و 38.55درصد آرا در جایگاه دوم قرار گرفت .
این روزنامه با اشاره به مشارکت بیش از 70 درصدی مردم در این انتخابات ، تصریح کرد که در ایران ، هنگامی که مشارکت مردمی گسترده است ، معمولا اصلاح طلبان پیروز آن انتخابات هستند.
ال موندو ادامه داد: روحانی چهار سال دیگر به دولت خود تداوم خواهد داد، دولتی که در طول چهار سال نخست، توافق تاریخی هسته ای با آمریکا و پنج کشور دیگر را امضا کرد . روزنامه آ ب ث نیز درگزارش خود نوشت: براساس اعلام نتایج نهایی، حسن روحانی رئیس جمهوری ایران و نامزد انتخابات ریاست جمهوری روز جمعه با 57 درصد آرا ، مجددا انتخابات شد . ‌آ ب ث دراین مورد همچنین با ذکر میزان رای ابراهیم رئیسی، اشاره نمود که ملت ایران به درخواست رهبر عالی این کشور پاسخ داده و با حضور گسترده خود در این انتخابات شرکت کردند .
این نشریه اشاره داشت که صفوف طولانی مردم، مقامات را وادار به تمدید زمان رای گیری تا پنج ساعت بیشتر از زمان از قبل اعلام شده کرد، چیزی که در فرآیند های اخیر به یک عادت تبدیل گشته است .
رسانه مذکورنوشت:ایران باید بین گشایش ایجاد شده به سمت غرب ازسوی روحانی پس از امضای توافق هسته ای یا بازگشت به زمان «محمود احمدی نژاد» یکی را انتخاب می‌ کرد .
خبرگزاری افه نیز به نوبه خود به کسب 57 درصد آرا از سوی روحانی برای انتخاب مجددش در انتخابات ریاست جمهوری و 38.5درصد توسط رئیسی اشاره داشت . افه ادامه داد:ازنخستین ساعت های امروز،نتایج مقدماتی تا دو بار به پیشتازی روحانی و پیروزی وی اشاره داشتند.برگ برنده روحانی در این انتخابات ، توافق امضا شده هسته ای و بهبود اقتصادی به لطف لغو تحریم ها بود هرچند که این بهبودی تاکنون برای بخشی از مردم کشور ملموس نیست .
افه از سوی دیگر به مشارکت بیش از 40 میلیون نفر از مجموع 56 میلیون نفر واجد شرایط و تمدید زمان رای گیری تا نیمه شب گذشته در کشور اشاره داشت .


١٠:٤٢ - 1396/02/30    /    شماره : ٦٧٨٤١٤    /    تعداد نمایش : ٣٠٢جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
تازه ها
پرچم مقدس ایران

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سازمان فرهنگ و ارتباطات

شورای عالی ایرانیان خارج از کشور

امور فرهنگی ایرانیان خارج از کشور

مجله دنیای ایرانی

گسترش زبان فارسی

آموزش زبان فارسی ویژه کودکان

سايت آموزش زبان فارسي

شبکه جهانی جام جم

شبکه بین المللی تلویزیونی آی فیلم

رادیو ایران

میراث فرهنگی ایران

پیک دوستی
نظرسنجی
این وب سایت در اطلاع رسانی برنامه های رایزنی چه اندلزه مفید است؟

خیلی زیاد
زیاد
کم

آمار بازدیدکنندگان
بازدید این صفحه: 587389
بازدید امروز : 947
بازدید این صفحه : 2106827
بازدیدکنندگان آنلاين : 7
زمان بازدید : 1.1094