شنبه ٠٥ خرداد ١٣٩٧

  

 
ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|نقشه سايت|Español
Title
iran
0
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

اکران فیلم شیار 143 در دانشگاه سالامانکا

 به همت رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در اسپانیا و با همکاری دانشگاه سالامانکا، فیلم " شیار 143" با حضور کارگردان فیلم، خانم نرگس آبیار در محل دانشکده تاریخ و جغرافی این دانشگاه اکران گردید. در این برنامه قبل از نمایش فیلم ، نشست معرفی با حضور علیرضا اسماعیلی رایزن فرهنگی ج.ا.ایران در اسپانیا، پروفسور خوسه لوئیس رئیس دانشکده تاریخ و جغرافی، پروفسور افرم، خانم دکتر نازیا بارانی و خانم نرگس آبیار برگزار گردید.

در این نشست آقای پروفسور خوسه لوئیس رئیس دانشکده تاریخ و جغرافی دانشگاه سالامانکا ضمن تشکر از رایزنی فرهنگی و حضور خانم آبیار و با اشاره به اهمیت تاریخی ایران اظهار امیدواری نمود که این برنامه آغاز خوبی برای معرفی بیشتر فرهنگ و هنر و تمدن ایران در دانشکده تاریخ و جغرافیا باشد. خانم دکتر بارانی استاد زبان فارسی دانشگاه سالامانکا به عنوان هماهنگ کننده این برنامه نیز طی سخنانی با اشاره به رشد هنر سینما در ج. ا. ایران به بیان جایگاه تاثیر گزار زن در این سینما پرداخت.

در ادامه علیرضا اسماعیلی رایزن فرهنگی ج.ا.ایران در اسپانیا نیز ضمن تشکر از مسئولین دانشگاه سالامانکا، به جایگاه هنر در جمهوری اسلامی ایران به عنوان ابزاری برای تعالی انسان اشاره نموده و به تبیین نقش هنرمندان زن  خصوصاً در سینمای ایران پرداخت.

خانم نرگس آبیار کارگردان فیلم شیار 143 نیز ظی سخنانی ضمن تشکر از مسئولین دانشگاه سالامانکا و رایزنی فرهنگی، به بیان توضیحاتی در خصوص جنگ تحمیلی عراق بر علیه ایران و اقدامات مخربی که جنگ بر کشورها خصوصاً بر عواطف انسانها دارد ، اشاره نمود. پس از برگزاری نشست معرفی و نمایش فیلم ، جلسه پرسش و پاسخ با حضور خانم نرگس آبیار و پروفسور خوزه لوئیس  رئیس دانشکده تاریخ و جغرافیا برگزار و خانم آبیار به سئوالات حاضران پاسخ گفتند.

 

  


١٠:١٢ - 1396/02/21    /    شماره : ٦٧٨٠٨٨    /    تعداد نمایش : ٣٣٦جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پرچم مقدس ایران

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سازمان فرهنگ و ارتباطات

شورای عالی ایرانیان خارج از کشور

امور فرهنگی ایرانیان خارج از کشور

مجله دنیای ایرانی

گسترش زبان فارسی

آموزش زبان فارسی ویژه کودکان

سايت آموزش زبان فارسي

شبکه جهانی جام جم

شبکه بین المللی تلویزیونی آی فیلم

رادیو ایران

میراث فرهنگی ایران

پیک دوستی
vote
این وب سایت در اطلاع رسانی برنامه های رایزنی چه اندلزه مفید است؟

خیلی زیاد
زیاد
کم

UsersStats
Visitorsofpage: 592023
Visitorsofday : 201
Visitorsofpage : 2119482
Onlinevisitors : 2
PageLoad : 2.3594