يکشنبه ٠٦ خرداد ١٣٩٧

  

 
ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|نقشه سايت|Español
Title
iran
میدان آزادی/تهران
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

بنیاد سعدی یک کتاب مهم حوزه زبان فارسی را رونمایی کرد

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی بنیاد سعدی، «رضامراد صحرایی» معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی از مولفان کتاب با اشاره به اهمیت گسترش زبان فارسی گفت: زبان فارسی در گذشته زبان 60 درصد مردم جهان بوده و هدف بسیاری از غیرفارسی زبانانی که فارسی یاد می گیرند، دیدگاه تاریخی است. این افراد معتقدند تاریخ شان با زبان فارسی پیوند خورده و برای درک تاریخ خود این زبان را می‌ آموزند.
وی ضمن تقدیر از حمایت دانشگاه علامه طباطبایی از فعالیت های بنیاد سعدی افزود: آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان منجر به افزایش قدرت نرم جمهوری اسلامی می ­شود، زیرا امروزه کشورها با سلاح به مقابله با یکدیگر نمی ‌روند و گسترش فرهنگ و زبان به امری حیاتی تبدیل شده است. بنابراین کمک به بنیاد سعدی در راستای رسیدن به اهداف، منجر به افزایش قدرت ایران در سطح جهانی می ‌شود.
معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی درباره روند تالیف کتاب «آموزش کاربردی واژه» برای فارسی آموزان گفت: برای نگارش این کتاب، همه کتاب ­های آموزش واژگان زبان های دیگر بررسی و نقاط ضعف و قوت آنان مشخص شد و از نتایج به دست آمده در تالیف کتاب استفاده کردیم.
وی خاطر نشان کرد: در این مجموعه کتاب، سه هزار واژه پرکاربرد زبان فارسی گردآوری شده، همچنین همه دروس، ساختاری واحد دارند.
صحرایی با اشاره به طراحی منحصر به فرد کتاب گفت: حدود 700 هزار قطعه عکس برای این کتاب تهیه شده است. نوع عکس ها متناسب و اشاعه دهنده فرهنگ ایران و تصاویر زنان و مردان در این کتاب کاملا با در نظر گرفتن تیپ زن و مرد ایرانی است و طراحی این کتاب حدود 15 ماه زمان برد.
وی همچنین با اشاره به آنکه رویکرد کتاب تکلیف محور است، افزود: نسخه نهایی با بهره گیری از نظرهای 211 غیرفارسی زبان از سراسر جهان و داوری استادهای دانشگاه علامه طباطبایی به دست آمده، همچنین 30 معلم آن را تدریس کرده اند و تمام نواقص آن پیش از چاپ نهایی رفع شده است.
معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی گفت: یکی از اقدامات مهم بنیاد سعدی، استانداردسازی سطح زبان فارسی است که پیش از این انجام نشده بود. مجموعه پنج جلدی کتاب های آموزش کاربردی واژه زبان فارسی که دو جلد پیش رو تاکنون از آن مجموعه تالیف شده، براساس این استاندارد طراحی شده اند.
«امیر زندمقدم» مدیر انتشارات دانشگاه علامه طباطبایی نیز در این مراسم گفت: یکی از معضلات در زمینه آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان، نبود کتاب های مناسب است.
وی ادامه داد: این مجموعه سومین کتابی است که با همکاری مشترک بنیاد سعدی و دانشگاه علامه طباطبایی چاپ شده و لوح فشرده صوتی دارد و به صورت چهار رنگ به چاپ رسیده است که کمک شایانی به جذب مخاطب خواهد کرد.
زند مقدم، افزود: این مجموعه جزو نخستین کتاب ­هایی است که در زمینه آموزش زبان فارسی با رویکرد تکلیف محور تالیف شده است و بسیاری جنبه­ های تئوری­ های مختلف آموزش زبان در این کتاب عملی شده است. یکی از این جنبه های مهم رعایت رویکرد جامعه شناسی فرهنگی است.
وی همچنین در خصوص سایر ویژگی­ های این کتاب گفت: تدریس واژگان در این کتاب، به صورت آموزش در بافت است که این نکته در انتخاب تصاویر نیز رعایت شده و فارسی آموز یاد خواهد گرفت کلمات چگونه در بافت به کار خواهد رفت. یکی دیگر از ویژگی­ های تاثیر گذار این کتاب توجه ابعاد کلامی و منظور شناسی است، بنابراین فارسی آموز با کاربرد طبیعی و مناسب واژگان آشنا خواهد شد.


٢٢:٤٥ - 1396/02/15    /    شماره : ٦٧٧١٧٢    /    تعداد نمایش : ٣١٦جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پرچم مقدس ایران

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سازمان فرهنگ و ارتباطات

شورای عالی ایرانیان خارج از کشور

امور فرهنگی ایرانیان خارج از کشور

مجله دنیای ایرانی

گسترش زبان فارسی

آموزش زبان فارسی ویژه کودکان

سايت آموزش زبان فارسي

شبکه جهانی جام جم

شبکه بین المللی تلویزیونی آی فیلم

رادیو ایران

میراث فرهنگی ایران

پیک دوستی
vote
این وب سایت در اطلاع رسانی برنامه های رایزنی چه اندلزه مفید است؟

خیلی زیاد
زیاد
کم

UsersStats
Visitorsofpage: 592404
Visitorsofday : 536
Visitorsofpage : 2120231
Onlinevisitors : 4
PageLoad : 1.5938