يکشنبه ٠٦ خرداد ١٣٩٧

  

 
ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|نقشه سايت|Español
Title
iran
شيراز - مرقد خواجه حافظ شيرازي
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

محكوميت عمليات تروريستي در مصر از سوي مركز بين‌المللي گفت‌وگوي اديان

مركز بين‌المللي گفت‌وگوي اديان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي با انتشار بيانيه‌اي، اين عمليات‌هاي تروريستي را محكوم كرد.

متن اين بيانيه به اين شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیم/ لَا یَنْهَاکُمُ اللَّهُ عَنِ الَّذِینَ لَمْ یُقَاتِلُوکُمْ فِی الدِّینِ وَلَمْ یُخْرِجُوکُم مِّن دِیَارِکُمْ أَن تَبَرُّوهُمْ وَتُقْسِطُوا إِلَیْهِم إِنَّ اللَّهَ یُحِبُّ الْمُقسِطِین. (سوره مبارکه ممتحنه ـ 8)

با كمال تأسف عليرغم برگزاري اجلاس‌هاي متعدد در باب مبارزه با تروريسم و نيز با وجود صدور اعلاميه‌ها و وجود کنوانسيون‌هاي بين‌المللي مربوط به حقوق بشر که عمدتاً به صورت قواعد آمره درآمده‌اند، گروه افراطي و خشونت‌طلب و غيراسلامي داعش با حمايت آشكار و نهان استكبار و دول مرتجع، كليساهاي المرقسيه و مارجرجس در شهرهاي اسكندريه و طنطاي مصر را با عمليات تروريستي خود مورد هدف قرار داد و جمعي از انسان‌هاي بيگناه را به خاك و خون كشيد. جناياتي كه تاكنون توسط افراطيون خشونت‌طلب به ويژه داعش در راستاي جنايت عليه پيروان اديان مختلف اعم از مسلمان و مسيحي و غيره صورت گرفته است، نوع و دامنه تهديدات اين گروه‌هاي افراطي را نمايان مي‌كند. تخريب نظام‌مند مساجد تاريخي، بقاع متبركه، كليسا، مقابر باستاني و معابد و بي‌حرمتي به آنها و نيز تخريب گسترده آثار باستاني كه معرف ميراث غني فرهنگي ‌ـ ديني منطقه و جهان بشريت است، نشان مي‌دهد كه افراطيون چگونه آينده‌اي را براي منطقه و بلكه جهان در ذهن دارند. قتل‌عام اقليت‌هاي قومي و ديني و تخريب اماكن مقدس آنها از جمله عمليات تروريستي عليه كليساهاي المرقسيه و مارجرجس در شهرهاي اسكندريه و طنطاي مصر نمونه‌اي از جنايات اين گروه‌هاي افراطي مي‌باشد.

مركز بين‌المللي گفت‌وگوي اديان، اين جنايات سازمان‌يافته از جمله عمليات اخير تروريستي عليه كليساهاي المرقسيه و مارجرجس در شهرهاي اسكندريه و طنطاي مصر را به شدت محكوم مي‌كند و از تمامي مراجع و نهادهاي منطقه‌اي و بين‌المللي مسئول در قبال صلح و آزادي و حقوق بشر درخواست داردكه به فوريت و به طور مؤثر مانع اين تجاوزات سازمان‌يافته و حملات تمام‌عيار و همه‌جانبه عليه ساختار اجتماعي و ديني منطقه و ميراث غني آن گردند.

مركز بين‌المللي گفت‌وگوي اديان اميدوار است؛ همه دولت‌ها و سازمان‌هاي بين‌المللي و پيروان همه اديان آسماني خاصه علما و رهبران ديني، به مسئوليت انساني و ديني خود بيش از پيش واقف شوند و براي دفع ظلم آشكار اين گروه‌هاي افراطي خشونت‌طلب كه با سوءاستفاده از نام دين عليه اديان و پيروان آنها ظلم و جنايت مرتكب مي‌شوند، دست به دست هم دهند و در صفي واحد عليه اين جنايات و حاميان آنها قيام كنند و در جهت تحقق جهاني عاري از خشونت و افراط‌گرايي، متحد گردند.»


١٩:١٥ - 1396/01/30    /    شماره : ٦٧٦١٩٠    /    تعداد نمایش : ٢٥٠جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پرچم مقدس ایران

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سازمان فرهنگ و ارتباطات

شورای عالی ایرانیان خارج از کشور

امور فرهنگی ایرانیان خارج از کشور

مجله دنیای ایرانی

گسترش زبان فارسی

آموزش زبان فارسی ویژه کودکان

سايت آموزش زبان فارسي

شبکه جهانی جام جم

شبکه بین المللی تلویزیونی آی فیلم

رادیو ایران

میراث فرهنگی ایران

پیک دوستی
vote
این وب سایت در اطلاع رسانی برنامه های رایزنی چه اندلزه مفید است؟

خیلی زیاد
زیاد
کم

UsersStats
Visitorsofpage: 592402
Visitorsofday : 534
Visitorsofpage : 2120229
Onlinevisitors : 4
PageLoad : 1.3281